Prečo spolupracujeme so spoločnosťou Genea?

Genea World Leading Fertility (predtým Sydney IVF) je absolútnou špičkou v odbore IVF už takmer 30 rokov

Genea dlhodobo určuje hlavné trendy v tomto odbore. Jej cieľom je, aby si čo najviac klientov mohlo priniesť domov z pôrodnice zdravé dieťa. A aby sa rodičom na ceste k vytúženým deťom dostalo čo najlepšej starostlivosti. Nič viac, nič menej.

Vedci a lekári z Geney patria dlhodobo k popredným svetovým odborníkom na IVF a súvisiacu liečbu

Technológie a zariadenia vyvinuté v spoločnosti Genea v súčasnosti používa viac ako 600 kliník v 60 krajinách po celom svete. Genea neustále investuje asi 25% svojich ziskov späť do vývoja, v ktorom určuje hlavné dianie. A my máme jedinečnú možnosť sa na týchto výskumoch podieľať tiež.

Spolupráca s Geneou nám prináša obrovskú výhodu

Exkluzívne ako prví v Českej republike, na Slovensku a ako jedni z mála v Európe máme k dispozícii nové objavy, postupy a technológie oveľa skôr, než sa začnú bežne používať.

Aké konkrétne vylepšenia nám spolupráca s Genea priniesla?

Máme skvelé výsledky

Táto spolupráca nás naučila, že je dôležité venovať pozornosť každému detailu našej práce, pretože aj malé nedostatky môžu mať ďalekosiahle dôsledky.

Sme pacientom k dispozícii 7 dní v týždni

Tiež sme si uvedomili, že nie je možné ustupovať vlastnému pohodliu. Preto pracujeme každý deň v týždni vrátane víkendov. Jedine tak môžeme dosiahnuť optimálne výsledky pri stimulácii a nezameškáme ten pravý čas na odber vajíčok a transfer embryí.

Rozumieme genetickej analýze embryí

Genea je najlepšia na svete v genetickej analýze embryí. Ako jedny z prvých v Európe sme vďaka tomu začali vykonávať preimplantačnú genetickú diagnostiku a skríning na 5-6 dňových embryách.

Úspešne bioptujeme 5-dňové embryá

Vďaka Genei sme ako prví v Európe začali s biopsiou blastocýst. Nielenže z blastocýst môžeme získať oveľa viac materiálu na genetickú analýzu, ale máme tiež väčšiu istotu, že týmto zákrokom vývoj embryí neohrozíme.

Z trojdňových embryí je možné odobrať len 1 alebo 2 bunky, pričom nie je jasné, či neodoberáme také bunky, ktoré sú bezprostredne potrebné na ich ďalší vývoj, ktorý by sa takou biopsiou mohol vážne ohroziť, alebo aj úplne zastaviť. U blastocýst odoberáme bunky z časti, z ktorej vzniká placenta a zárodočné obaly. Darí sa mám ich získať niekoľkonásobne viac, čo umožňuje presnejšie vyšetrenie.

Biopsia blastocysty
Obr. Biopsia blastocysty

Transferujeme len naozaj kvalitné embryá

Genea ako prvá zaviedla transfer embryí v štádiu blastocysty. Dobre vykonaná predĺžená kultivácia umožňuje získať kvalitné embryá, ktoré majú vždy vyššiu šancu na úspech ako 3-dňové. 5-dňová kultivácia optimálne kopíruje prirodzený cyklus ženy. Umožňuje vkladať do maternice embryá rovnako staré, ako v natívnych cykloch. 3-dňové embryo do maternice jednoducho nepatrí.

Obr.1. Trojdenné embryá
Obr. 2. Embryo v štádiu celkom vyhatchovanej blastocysty (FHB) 6. deň kultivácie

Máme skvelé podmienky na kultiváciu embryí

Genea vyvinula inkubátory GERI so zabudovanou kamerou, ktoré majú zároveň aj výhody miniinkubátora. Miniinkubátory v našich laboratóriách používame už viac ako 15 rokov. Nová generácia miniinkubátorov GERI pridáva k ich známym výhodám možnosť kontinuálneho snímania embryí pomocou malej kamery umiestnenej priamo v komôrke s kultivačnou miskou. Takto je možné embryá kedykoľvek hodnotiť bez toho, aby sme narúšali optimálne prostredie pre ich vývoj.

Spolupracujeme s ozajstným expertom na kultiváciu

Genea vyvinula a stále vyvíja vlastné kultivačné médiá, ktoré sa v súčasnosti používajú vo viac ako 600 klinikách po celom svete. Genea čoskoro predstaví už 3. generáciu kultivačných médií. Akonáhle tieto médiá splnia podmienky pre certifikáciu, začneme ich používať v našom laboratóriu.

Obr. Kultivačné média 3. generácie

Používame dokonalú metódu mrazenia

Spolupráca s Geneou nám umožnila ako prvým v Českej republike začať s vitrifikáciou embryí. To je veľmi vyspelá metóda mrazenia. Prežívanie vitrifikovaných embryí je takmer 100%. V roku 2015 Genea uviedla do prevádzky vitrifikačný automat Gavi, ktorý má pozitívny vplyv na kvalitu zamrazených embryí.

Obr. Vitrifikačný automat

Pomáhame Vám získať čas

Vďaka tejto spolupráci vám môžeme tiež ponúknuť zamrazenie a uchovanie vajíčok, takže môžete získať viac času na založenie rodiny. Vajíčka sa mrazia v rôznych prípadoch. Napríklad pred nástupom onkologickej liečby, alebo keď žena nemá partnera a bojí sa, že v budúcnosti nebude schopná otehotnieť prirodzene, atď.

Pokiaľ máte pocit, že by sme vám v Sanatóriu Helios mohli akokoľvek pomôcť, objednajte sa na nezáväznú konzultáciu k našim odborníkom. Na objednanie nepotrebujete výmenný lístok.

Kontaktujte nás

Kontaktní formulár
O akú službu máte záujem?
objednat sa
Návrat hore