« späť
  / IVF a neplodnosť / Genea (Sydney IVF)
 

Genea (Sydney IVF)

Spojenie s kvalitou – spolupráca Sanatória Helios a kliniky Genea
Sanatórium Helios (najprv v Brne, neskôr v Martine) ako jediné centrum v Európe prevzalo v roku 2002 exkluzívnu licenčnú zmluvu na technológiu IVF z austrálskeho centra asistovanej reprodukcie Genea – World leading fertility (predtým Sydney IVF).
 
Prečo práve licencia Genea?
1. Spoločnosť Genea – World leading fertility vznikla v roku 1993. V tejto dobe bola priekopníkom IVF a i v súčasnej dobe je najväčším subjektom v odbore IVF v Austrálii (www.genea.com.au).
 
2. Genea má silný a dlhodobý záväzok k podpore výskumu – približne 25% zisku je investovaných späť do výskumu a vývoja IVF technológií – to je hodnota, ktorá ju odlišuje od ostatných IVF kliník.
 
3. Genea vyvinula technológie a zariadenia, ktoré používa viac ako 600 kliník po celom svete.
 
4. Genea je najlepšia na svete v genetickej analýze embryí (PGD). (viac o PGD tu)
 
5. Genea vyvinula tzv. miniinkubátory (MINC), ktorých zavedenie do prevádzky embryologického laboratória znamenalo revolúciu v navýšení počtu tehotenstiev.  MINCy simulujú fyziologické prostredie vajcovodov použitím nízkej koncentrácie kyslíku, poskytujú presne množstvo CO2, ktoré potrebujú embryá k rastu a zachovávajú stálu teplotu (37°C). Po otvorení je v porovnaní s klasickými inkubátormi v miniinkubátoroch dosiahnutá potrebná koncentrácia CO2, teploty a vlhkosti vo výrazne kratšej dobe, čím nie sú narušené optimálne podmienky kultivácie embryí.
 
  
Obr.1. Miniinkubátor (MINC) (zdroj: www.cookartlab.com)
Obr.2. Využitie miniinkubátoru v embryologických laboratóriách Sanatória Helios
 
6. Genea vyvinula vlastné kultivačné médiá, ktoré sú v súčasnej dobe komerčne dostupné vo viac ako 45 krajinách sveta a používa ich viac ako 600 kliník po celom svete. Momentálne je testovaná už tretia generácia kultivačných médií.
 
Obr. Kultivačné médiá vyvinuté klinikou Genea
 
7. Genea bola prvou klinikou na svete, ktorá zaviedla transfer embryí v štádiu blastocysty. Kultivácia a následne zavedenie embrya v štádiu blastocysty, umožňuje vybrať čo najkvalitnejšie embryá, s predpokladanou dobrou životaschopnosťou – tá je spoľahlivejšie predpovedaná po dlhšej kultivácii. (viac o predĺženej kultivácii tu)
 
  
Obr.1. Trojdenné embryá
Obr. 2. Embryo v štádiu celkom vyhatchovanej blastocysty (FHB) 6. deň kultivácie
 
8. S biopsiou blastocýst sme vďaka klinike Genea začali ako prví v Európe. Hlavná výhoda biopsie blastocýst spočíva v tom, že na rozdiel od biopsie trojdenných embryí, kedy je možné vyšetriť iba 1-2 bunky, získame biopsiou 5.(6.) deň viac kvalitného materiálu (3-6 buniek) potrebného k vyšetreniu – tým je vyšetrenie presnejšie. (viac tu)
 
Obr. Biopsia blastocysty
 
9. Vďaka spoločnosti Genea sme s vitrifikáciou embryí začali na Slovensku ako prví. Vitrifikačné metódy používame od roku 2007. V súčasnej dobe máme tak dokonalé metódy vitrifikácie, že úspešnosť s kryokonzervovanými embryami (KET) je rovnaká ako s embryami čerstvými. (viac tu)
 
10. Genea vyvinula metódu mrazenia oocytov, vďaka ktorej môžeme našim pacientkam ponúknuť uchovanie ich reprodukčných schopností do budúcna. V prípade, že partner nie je schopný odberu alebo nie sú v deň odberu vajíčok k dispozícii spermie, je možné vajíčka úspešne zamraziť a rozmraziť ich až keď spermie k dispozícii máme. Vajíčka je možné tiež mraziť v prípade, že žena nemá partnera a bojí sa straty reprodukčných schopností do budúcna, prípadne podstúpenia onkologickej liečby. (viac tu)
 
11. Dlhodobá úspešnosť IVF sa vďaka spolupráci s Geneou pohybuje na veľmi vysokej úrovni. (viac tu)
 

Kontaktný formulár

Meno *:
Priezvisko *:
Telefón:
E-mail *:
O akú službu máte záujem?:
Napíšte číslicami "dvadsaťdva" *:
Pokiaľ chcete, napíšte nám ďalšie informácie či poznámky:
Chcem dostávať občasný emailový spravodaj s novinkami z oblasti umelého oplodnenia a tehotenstva.
* položky nutné k odoslaniu.
Odoslať!
Fotogalérie
Fotogaléria
Fotogaléria Sanatória Helios
prim. MUDr. Pavel Texl
prim. MUDr. Pavel Texl
Odborný garant
MUDr. Peter Krajkovič
MUDr. Peter Krajkovič
Vedúci lekár
Mgr. Jana Mikulová
Mgr. Jana Mikulová
Vedúca koordinátorka
MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Gynekológ
MUDr. Katarína Starovecká
MUDr. Katarína Starovecká
Gynekológ
Mgr. Tatiana Košarišťanová
Mgr. Tatiana Košarišťanová
Vedúca embryologického laboratória
MUDr. Benedikta Svitačová
MUDr. Benedikta Svitačová
Anesteziológ
Iveta Jamrišková
Iveta Jamrišková
Vedúca sestra
Mrazenie spermií pre onkologických pacientov zdarma!

Aktuality

2017-10-31

Mrazenie spermií pre onkologických pacientov zdarma!

SANATÓRIUM HELIOS V MARTINE ponúka všetkým pánom, ktorých čaká onkologická liečba, ZAMRAZENIE SPERMIÍ ZDARMA!

Viac

Prečo Sanatorium Helios

 
1

Skúsenosti

Naša práca je založená na dlhoročných skúsenostiach. Sanatórium Helios vzniklo v roku 2004 a bolo jedným z prvých centier na Slovensku zaoberajúcich sa diagnostikou a liečbou neplodnosti.

2

Spolupráca

Vďaka exkluzívnej licenčnej zmluve so spoločnosťou Genea máme k dispozícii najnovšie technológie dlho predtým, ako sa dostanú do komerčného použitia. Z tohto dôvodu získavame veľký náskok oproti iným centrám a dávame tým neplodným párom väčšiu šancu na úspech skôr ako ostatní.

3

Bezplatné konzultácie

Na rozdiel od iných centier u nás sú všetky konzultácie s našimi IVF špecialistami (lekármi, embryologičkami, andrologičkami či koordinátorkami) bezplatné.

4

Hľadáme riešenie

Vašu cestu za vytúženým cieľom nepredlžujeme neefektívnymi metódami. Od samého začiatku sa snažíme nájsť najúčinnejšie riešenie priamo pre vás.

5

Kvalita

Stojíme si za kvalitou stimulácie. Priebeh stimulácie pacientky je u nás dôkladne monitorovaný – počas stimulácie vykonávame minimálne tri kontroly zahŕňajúce ultrazvukové vyšetrenie a odbery krvi pre absolútne presnú kontrolu stimulácie.

6

7 dní v týždni

Fungujeme 7 dní v týždni, odber vajíčok a transfer embryí tak naplánujeme na optimálnu dobu na zachovanie ich kvality – vaša stimulácia nebude predčasne ukončená ani umelo predlžovaná.

7

Výber metódy

Podrobná analýza kvality spermií nám umožňuje výber metódy optimálnej pre oplodnenie vajíčok (takzvané klasické oplodnenie, ICSI, PISCI, IMSI).

8

Predĺžená kultivácia

Iba kvalitná predĺžená kultivácia nám umožňuje transfer kvalitných embryí v štádiu blastocýst.

9

Transfer jedného embrya

Striktne uskutočňujeme transfer jedného embrya. Nebojíme sa zavádzať iba jedno embryo, pretože si stojíme za kvalitou našej stimulácie. Vieme, že šanca na otehotnenie nerastie s počtom zavedených embryí, ale s počtom transferov.

10

Objednanie

Na objednanie sa na akékoľvek vyšetrenie, zákrok či konzultáciu v Sanatóriu Helios nepotrebujete odporučenie ani výmenný lístok od svojho ošetrujúceho lekára. Objednať sa môžete osobne, telefonicky, e- mailom alebo kontaktným formulárom, ktorý nájdete na tejto stránke.

11

Technológie

Nebojíme sa zmrazovania embryí, pretože vieme, že nami používaná technika zmrazovania embryá nepoškodzuje. Pri metóde, ktorá sa v súčasnosti používa na zmrazovanie embryí, neklesla úspešnosť v tomto roku pod 50%.

12

Metóda mrazenia

Vďaka dokonalo vyvinutej metóde mrazenia sa skutočnosťou stalo to, v čo mnoho ľudí celé roky iba dúfalo – vieme zamraziť vajíčka tak, že si svoju kvalitu zachovávajú aj po rozmrazení za niekoľko rokov.

13

Prví na Slovensku

Ako prví na Slovensku sme začali vykonávať preimplantačnú genetickú diagnostiku na 5-6-denných embryách – blastocystách. V súčasnosti robíme všetky možné PGD vyšetrenia metódami FISH, aCGH a PCR. Vďaka kvalitne vykonanému PGD zvyšujeme vašu šancu na otehotnenie o viac ako 15%.

14

Program darcovstva gamét

Máme dlhodobo budovaný program darcovstva gamét – vajíčok, spermií aj embryí. Vďaka rozsiahlej databáze darcov máme minimálne čakacie doby.

15

Kvalitná starostlivosť

Naša starostlivosť o vás nekončí úspešným embryotransferom. Radi sa o vás postaráme aj v priebehu tehotenstva – ponúkame rôzne tehotenské vyšetrenia, prenatálnu aj ultrazvukovú diagnostiku a poradňu pre rizikové tehotenstvo.