« späť
  / Gynekológia a tehotenstvo / Prenatálna diagnostika
 

Prenatálna diagnostika

Prenatálna diagnostika zahŕňa súbor vyšetrení vykonaných v priebehu tehotenstva, zameraných na zachytenie vrodených vývojových chýb plodu.

 
Jej cieľom je získať čo najpresnejšie informácie o aktuálnom stave a vývoji plodu a zaistiť tak čo najvyššiu pravdepodobnosť pôrodu zdravého dieťaťa.
 
Ultrazvuk v tehotnosti sa realizuje zospodu cez pošvu (do 12. týždňa tehotnosti a pri meraní dĺžky krčka maternice) alebo vyšetrením cez brušnú stenu (od 12. týždňa tehotnosti).
 
ULTRAZVUKOVÉ VYŠETRENIE V TEHOTNOSTI
Je to vysoko informatívne, názorné, ľahko dostupné, opakovateľné a bezpečné vyšetrenie morfológie plodu. 
 
Štandardne sa v tehotenstve vykonávajú 3 základné ultrazvukové vyšetrenia:
11. - 14. týždeň tehotenstva: stanovenie dĺžky trvania tehotenstva a plánovaného termínu pôrodu, počet a životaschopnosť embryí, priame a nepriame (šijové prejasnenie, prítomnosť nosovej kostičky...) známky vývojových chýb.
18. - 20. týždeň tehotenstva: stanovenie vitality a rastu plodu, najvyššia výťažnosť vyšetrenia na prítomnosť priamych a nepriamych známok vrodených vývojových chýb plodu
28. - 32. týždeň tehotenstva: hodnotenie rastu plodu, uloženie placenty, vyšetrenie priamych a nepriamych známok vrodených vývojových chýb plodu, prietoky krvi v pupočníku a v hlavičke
 
Priebeh ultrazvukového vyšetrenia vidíte na samostatnom monitore pre pacientku a vlastné vyšetrenie je možné zaznamenať podľa priania pacientky na CD alebo vytvoriť obrázky. Najčastejšie to využívajú tehotné pacientky na neskoršie prezeranie ultrazvukových záznamov svojho dieťatka.
 
Realizujeme aj 4D vyšetrenia tehotných žien.
Sanatórium Helios má k dispozícií najmodernejší trojrozmerný ultrazvuk GE Voluson 730. 
 
Kedy je najvhodnejší čas na 4D ultrazvuk?
Najvhodnejší je záznam plodu medzi 16. - 26. týždňom tehotenstva. Kvalita záznamu je ovplyvnená polohou plodu a polohou placenty, množstvom plodovej vody a konštitúciou pacientky.
 
V období 16. - 20. týždňa gravidity sa okrem viditeľnosti celého plodu trojrozmerne vykonáva aj kompletné vyšetrenie plodu na prítomnosť priamych či nepriamych znakov vrodených vývojových chýb.
 
V 17. - 23. týždni tehotenstva možno vykonať trojrozmernú projekciu plodu so zameraním na vývojové vady končatín a rázštepové chyby.
 
V období 20.-26. týždňa gravidity možno pozorovať trojrozmerne časti plodu a detailne jeho tvár (zameranie na rázštepové chyby a vady končatín).
 
Po 26. týždni je kvalita vyšetrenia obmedzená veľkosťou plodu a zmenšeného voľného priestoru (plodovej vody). Kvalita záznamu je individuálna.
 
Vyšetrenie nie je hradené zdravotnou poisťovňou.
 

Kontaktný formulár

Meno *:
Priezvisko *:
Telefón:
E-mail *:
O akú službu máte záujem?:
Napíšte číslicami "dvadsaťdva" *:
Pokiaľ chcete, napíšte nám ďalšie informácie či poznámky:
Chcem dostávať občasný emailový spravodaj s novinkami z oblasti umelého oplodnenia a tehotenstva.
* položky nutné k odoslaniu.
Odoslať!
Fotogalérie
Fotogaléria
Fotogaléria Sanatória Helios
prim. MUDr. Pavel Texl
prim. MUDr. Pavel Texl
Odborný garant
MUDr. Peter Krajkovič
MUDr. Peter Krajkovič
Vedúci lekár
Mgr. Jana Mikulová
Mgr. Jana Mikulová
Vedúca koordinátorka
MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Gynekológ
MUDr. Katarína Starovecká
MUDr. Katarína Starovecká
Gynekológ
Mgr. Tatiana Košarišťanová
Mgr. Tatiana Košarišťanová
Vedúca embryologického laboratória
MUDr. Benedikta Svitačová
MUDr. Benedikta Svitačová
Anesteziológ
Iveta Jamrišková
Iveta Jamrišková
Vedúca sestra
Mrazenie spermií pre onkologických pacientov zdarma!

Aktuality

2017-10-31

Mrazenie spermií pre onkologických pacientov zdarma!

SANATÓRIUM HELIOS V MARTINE ponúka všetkým pánom, ktorých čaká onkologická liečba, ZAMRAZENIE SPERMIÍ ZDARMA!

Viac

Prečo Sanatorium Helios

 
1

Skúsenosti

Naša práca je založená na dlhoročných skúsenostiach. Sanatórium Helios vzniklo v roku 2004 a bolo jedným z prvých centier na Slovensku zaoberajúcich sa diagnostikou a liečbou neplodnosti.

2

Spolupráca

Vďaka exkluzívnej licenčnej zmluve so spoločnosťou Genea máme k dispozícii najnovšie technológie dlho predtým, ako sa dostanú do komerčného použitia. Z tohto dôvodu získavame veľký náskok oproti iným centrám a dávame tým neplodným párom väčšiu šancu na úspech skôr ako ostatní.

3

Bezplatné konzultácie

Na rozdiel od iných centier u nás sú všetky konzultácie s našimi IVF špecialistami (lekármi, embryologičkami, andrologičkami či koordinátorkami) bezplatné.

4

Hľadáme riešenie

Vašu cestu za vytúženým cieľom nepredlžujeme neefektívnymi metódami. Od samého začiatku sa snažíme nájsť najúčinnejšie riešenie priamo pre vás.

5

Kvalita

Stojíme si za kvalitou stimulácie. Priebeh stimulácie pacientky je u nás dôkladne monitorovaný – počas stimulácie vykonávame minimálne tri kontroly zahŕňajúce ultrazvukové vyšetrenie a odbery krvi pre absolútne presnú kontrolu stimulácie.

6

7 dní v týždni

Fungujeme 7 dní v týždni, odber vajíčok a transfer embryí tak naplánujeme na optimálnu dobu na zachovanie ich kvality – vaša stimulácia nebude predčasne ukončená ani umelo predlžovaná.

7

Výber metódy

Podrobná analýza kvality spermií nám umožňuje výber metódy optimálnej pre oplodnenie vajíčok (takzvané klasické oplodnenie, ICSI, PISCI, IMSI).

8

Predĺžená kultivácia

Iba kvalitná predĺžená kultivácia nám umožňuje transfer kvalitných embryí v štádiu blastocýst.

9

Transfer jedného embrya

Striktne uskutočňujeme transfer jedného embrya. Nebojíme sa zavádzať iba jedno embryo, pretože si stojíme za kvalitou našej stimulácie. Vieme, že šanca na otehotnenie nerastie s počtom zavedených embryí, ale s počtom transferov.

10

Objednanie

Na objednanie sa na akékoľvek vyšetrenie, zákrok či konzultáciu v Sanatóriu Helios nepotrebujete odporučenie ani výmenný lístok od svojho ošetrujúceho lekára. Objednať sa môžete osobne, telefonicky, e- mailom alebo kontaktným formulárom, ktorý nájdete na tejto stránke.

11

Technológie

Nebojíme sa zmrazovania embryí, pretože vieme, že nami používaná technika zmrazovania embryá nepoškodzuje. Pri metóde, ktorá sa v súčasnosti používa na zmrazovanie embryí, neklesla úspešnosť v tomto roku pod 50%.

12

Metóda mrazenia

Vďaka dokonalo vyvinutej metóde mrazenia sa skutočnosťou stalo to, v čo mnoho ľudí celé roky iba dúfalo – vieme zamraziť vajíčka tak, že si svoju kvalitu zachovávajú aj po rozmrazení za niekoľko rokov.

13

Prví na Slovensku

Ako prví na Slovensku sme začali vykonávať preimplantačnú genetickú diagnostiku na 5-6-denných embryách – blastocystách. V súčasnosti robíme všetky možné PGD vyšetrenia metódami FISH, aCGH a PCR. Vďaka kvalitne vykonanému PGD zvyšujeme vašu šancu na otehotnenie o viac ako 15%.

14

Program darcovstva gamét

Máme dlhodobo budovaný program darcovstva gamét – vajíčok, spermií aj embryí. Vďaka rozsiahlej databáze darcov máme minimálne čakacie doby.

15

Kvalitná starostlivosť

Naša starostlivosť o vás nekončí úspešným embryotransferom. Radi sa o vás postaráme aj v priebehu tehotenstva – ponúkame rôzne tehotenské vyšetrenia, prenatálnu aj ultrazvukovú diagnostiku a poradňu pre rizikové tehotenstvo.