Dobrý deň, chcem sa opýtať aký máte názor na biopsiu maternice pred embryotransferom? A v ktorom dni cyklu sa to robí? V zahraničí sa to ženám robí bežne a vraj to zvyšuje šancu na otehotnenie. V mojom centre mi to neodporučili. Mám už za sebou rôzne vyšetrenia z
hematológie, reproimunológie, genetické vyšetrenie… Nikde sa problém nenašiel a predsa už som po dvoch včasných Ab po IVF. Čaká ma ďalší transfer a chcela by som pre to urobiť všetko len aby to vyšlo.

Lenka

Dobrý deň, tzv. endometriálny scrath je čiastkové narušenie sliznice maternice pred vkladom so snahou zvýšenia úspešnosti. V našom centre sa štandardne nevykonáva, lebo výsledky takéhoto postupu nie sú presvedčivé. Ak sa vám dlhšie nedarí otehotnieť a ste po  neúspešných vkladoch, do úvahy prichádza vykonanie hysteroskopie – optické prezretie vnútra maternice aj o odobratím vzorky sliznice  na histologické vyšetrenie. Takéto vyšetrenie však nerobíme v cykle, v ktorom prenášame embryo ale v cykle predchádzajúcom. Na  správne načasovanie KET-u stačí ultrazvukové vyšetrenie.

MUDr. Katarína Starovecká