Dobrý deň, prosím Vás môžem si žiadať odporúčanie na vyšetrenie na hematológiu aj u svojho obvodného gynekológa alebo je potrebné prísť na konzultáciu k Vám? Ide o to, že máme za sebou už tretí neúspešný KET. Z jedného IVF cyklu a čerstvého transferu máme syna. Po dvoch rokoch sme začali skúšať transfery rozmrazeného embrya. Jeden skončil MA v 9tt a dvakrát sa embryo neujalo vôbec. V čase po punkcii som si pred ET aplikovala Fraxiparín a tak mi teraz vŕta hlavou, či nemôže byť i u mňa problém s krvou, keďže ani pred jedným KET som nič iné okrem Progesteronu neužívala. Máme zmrazené posledné embryo a tak už nechceme riskovať a rada by som absolvovala potrebné vyšetrenia. Aké by to malo byť a urobia mi ich v bežnej hematologickej ambulancii? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Anna

Dobrý deň, doporučila by som vám sa objednať na konzultáciu, kde navrhneme spôsob ďalšej liečby. Samozrejme je možné doplniť aj
spomínané vyšetrenie, aj keď osobne si myslím, že hematologická porucha sa u vás nezistí. Pokiaľ by ste mala tzv. trombofilný stav, je pravdepodobné, že by ste v predchádzajúcom tehotenstve mala problémy. Žiadanku na toto vyšetrenie dostanete od nás, je vhodné  žiadať aj o vyšetrenie na syndróm lepivých trombocytov. Podrobné informácie dostanete na osobnej konzultácii.

MUDr. Katarína Starovecká