Dobrý deň,

chcem sa opýtať, mám taký problém, že začnem týždeň po ovulácii a týždeň pred menzesom špiniť až krvácať, čo potom prejde do klasickej menštruácie a tak to celé trvá 2 týždne. Ovuláciu mám potvrdenú lekárom, lebo má sledoval – tá prebehne, tak mi vzal aj krv na 4. deň po ovu a progrsterón som mala 40,7. Ale to som ešte špinenie nemala. Robili mi aj HP – všetko ok, akurát prolaktín som mala 35. Na ten mi bolo povedané, že zatiaľ lieky netreba.

Je možné, že progesterón takto klesne po pár dňoch a začne to špinenie? Pokúšame sa totiž o dieťa. Doktor povedal, že mi môže nasadiť po ovu Duphaston, je to podľa vás ok? Mám totiž dosť slabý žalúdok a bojím sa, že mi bude z neho zle. Nie je lepšie zvoliť radšej liek, ktorý sa vkladá?

A môže to špinenie spôsobovať aj mierne vyšší prolaktín alebo to s tým nemá nič spoločne? Mám trvať aj na liekoch na prolaktín? Aby aspoň trochu klesol?

Ďakujem za Vašu odpoveď.

Michaela

Dobrý deň Michaela,

doporučujem Vám nasadiť si napr. Progestanelle 200mg alebo Utrogestan 200 mg od 16. DC na 10 dní, vhodná je vaginálna aplikácia.

Hladinu Prolaktínu, ktorú popisujete, by som zatiaľ neriešila. Ak by sa Vám nepodarilo otehotnieť do pol roka ozvite sa, vyšetríme, poradíme 🙂

MUDr. Katarína Starovecká