Dobrý deň, chcel by som sa opýtať. Už 5-6 rokov sa snažíme o bábätko, chodíme po vyšetreniach a už sme vážne zúfalí… Manželka prirodzene otehotnela už 7-krát no vždy v 6. až 7. týždni potratila. Nikdy sme to nevideli, ale vždy podla krvi a testov sme vedeli, že je tehotná. Absolvovali sme už aj 1x IVF, no ani tam sa nepodarilo oplodniť to vajíčko. Už naozaj nevieme čo ďalej… Môžete nám nejako poradiť a pomôcť? Ďakujem.

Vlado

Dobrý deň, verím, že sa nachádzate naozaj vo veľmi zúfalej situácii… Každopádne k možným príčinám opakovaného potrácania sa viem vyjadriť po preštudovaní Vašej zdravotnej dokumentácie – vykonané vyšetrenia a priebeh spomínaného IVF cyklu. Príčiny opakovaného potrácania môžu byť genetické, hematologické, imunologické, infekčné, prípadne sa jedná o patologické zmeny ženských pohlavných orgánov akými je napr. aj adenomyóza maternice, malá maternica, zrasty, polypy, myómy, alebo aj vývojové vady maternice. 

Ak máte záujem o bezplatnú konzultáciu, objednajte sa v ktorejkoľvek našej pobočke a pokúsime sa Vám pomôcť. 

Prineste si so sebou výsledky – genetického, hematologického, imunologického, infekčného vyšetrenia, prípadne aj dokumentáciu IVF cyklu, ktorý ste podstúpili. 

Ak ste niektoré zo spomínaných vyšetrení neabsolvovali doplníme to. 

MUDr. Peter Hladký