Umelá inteligencia v IVF

Vstup umelej inteligencie do rôznych oblastí ľudskej spoločnosti je stále viditeľnejší, asistovaná reprodukcia nie je výnimkou.

V Sanatóriu Helios a všetkých našich centrách využívame najpokročilejšiu technológiu, GERI inkubátory, ktorých softvér s prvkami AI slúži ako pomocný nástroj na posúdenie kvality embrya. Tento softvér umožňuje analýzu veľkého množstva dát a informácií, ktoré môžu poskytnúť informácie o kvalite embrya a jeho schopnosti ďalšieho vývoja a úspešného tehotenstva.

V prípadoch, keď je potrebné získať ešte viac informácií o embryu z dôvodu zdravotnej indikácie, je tiež možné vykonať genetické vyšetrenie z buniek placentárnej časti embrya, známe ako PGT. Toto vyšetrenie všetkých chromozómov embrya ukáže prípadné genetické zmeny, ktoré by mohli brániť otehotneniu, zapríčiniť potrat alebo narodenie postihnutého potomka.

Využívanie technológií AI a genetického vyšetrenia znamená pre našich pacientov poskytovanie najmodernejšej možnej starostlivosti, aby sme dosiahli tie najlepšie výsledky. Vďaka dlhoročnej spolupráci s austrálskou spoločnosťou GENEA sme v Sanatóriu Helios boli prvou klinikou v ČR aj na Slovensku, ktorá používa inkubátory GERI už od roku 2016. Tiež vďaka tejto pokročilej technológii sa nám darí stále zvyšovať úspešnosť IVF cyklov.

Kontaktujte nás

Kontaktní formulár
O akú službu máte záujem?
objednat sa
Návrat hore