Tvorba cýst na vaječníku a snaha o tehotenstvo

Dobrý deň, kontaktujem Vás vďaka odporúčaniu od známych.

Už 4 roky bojujem s PCO, prvé dva roky sme s gynekológom skúšali rôzne liečby, ktoré nepomáhali, antikoncepciu sme obaja nasadiť nechceli, ale keďže sa mi stav stále zhoršoval, cýst bolo veľmi veľa, každý mesiac som chodila na gynekologickú pohotovosť s bolesťami, nepravidelnosťami cyklu, dokonca to skončilo pri dvoch laparoskopických operáciách (prvá sa týkala odstránenia veľkej krvavej cysty na vaječníku, ktorý je dnes oveľa náchylnejší, bolestivejší, a pri druhej mi boli zistené kŕčové žily na maternici), museli sme teda nasadiť hormóny.

Vypočula som si názory rôznych lekárov, ktoré viedli k tomu, že mám otehotnieť čím skôr, pretože jeden z vaječníkov je už veľmi slabý, ten operovaný.
Antikoncepciu som po roku užívanie vysadila so snahou otehotnieť (5. mesiac snaha), stav sa zhoršil, bolesti mám každý deň, pretože cysty mi praskajú stále rôznym tlakom (kýchnutie, kašlanie), som zúfala, vypadla som z normálneho života, ale dávam si polovičné dávky analgetík, na polovicu si zmiernim bolesti a fungujem aj cez bolesť, je to pre mňa veľké zúfalstvo.

Dokonca som začala dostávať epileptické záchvaty, užívam aj lieky na epilepsiu, ktorú som nikdy nemala. Po výsledkoch vyšetrení neurologička došla k záveru, že sa jedná u mňa o záchvaty, ktoré sú vyvolané silnými bolesťami a teda moje telo kolabuje, nevládze bojovať, je zničené.
Minulý rok mi cytológia dokonca ukázala LSIL a HPV.

Chcela by som sa k Vám s partnerom objednať (do Martina), vypočuť si Váš názor, snažíme sa o dieťatko, ale z tých bolestí som zúfalá, ovulácie u mňa sú rozhádzané, teda nepravidelné. Jeden gynekológ mi poradil podstúpiť IVF čím skôr.

Vedeli by ste mi pomôcť?

Zuzana

Dobrý deň Zuzana,

zaujalo ma čo píšete a musím Vám povedať, že to, čo opisujete sa nepodobá na PCO. Takto sa skôr správa endometrióza. Netrúfnem si však stanoviť Vám diagnózu bez vyšetrenia. Sama  vravíte, že by ste sa chceli prísť poradiť. Objednajte sa, prosím, na konzultáciu ohľadom “neplodnosti” a partnera na spermiogram. Aj od jeho výsledkov totiž záleží spôsob liečby. Ešte by som chcela vedieť, či ste niekedy absolvovala hematologické vyšetrenie. Pri určitých hematologických poruchách môže dochádzať k tvorbe hemaragických cýst. 

A hlavne sa nestresujte! Určite spolu niečo vymyslíme 🙂

objednat sa
Návrat hore