Prečo sa nám nedarí splodiť druhé dieťa?

Dobrý deň,

s priateľom, keď sme plánovali prvé bábätko a chceli sme ho obaja, tak sa podarilo na prvýkrát. Ale keď som chcela druhé bábätko, on nechcel a napísal svojej mame, že nevie čo má robiť. Samozrejme sa začala do toho starať a povedala mu, nech si dám antikoncepciu. Vtedy sme bývali od seba ďaleko.
Neskôr sa situácia zmenila a snažili sme sa o druhé bábätko, no to sa nám vyše roka nedarí. Myslíte, že je v tom niečo? Že v tom má prsty jeho mama? Pretože mi to príde čudné, že keď sme chceli prvé dieťa, to sa podarilo na prvýkrát a keď som chcela druhé (a on nie) tak sa nedarí?
Aktuálne chce aj on druhé… Myslíte, že sa tak len pred mnou tvári a popri tom vie, že sa aj tak nepodarí? Menštruáciu mám pravidelne. Keď som bola na kontrole u gynekológa bolo všetko v pohode
.

Ďakujem za odpoveď.

Alex

Dobrý deň Alex,

v prvom rade plánovanie tehotenstva je potrebné si dôkladne premyslieť a zhodnúť sa na ňom aj s partnerom. Ak naozaj s Vami druhé dieťa plánuje, môžete svokru pustiť z hlavy 🙂

Pokiaľ sa Vám nepodarí otehotnieť do roka, navrhujem Vám bezplatnú vstupnú konzultáciu v našom centre, spolu so základnými vyšetreniami, aby sme zistili dôvod prečo to nejde a navrhli liečbu.

 

objednat sa
Návrat hore