PCO, Li-Fraumeni Syndrome a snaha o tehotenstvo

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, snažíme sa o dieťa približne pol roka, mám PCO, Li-Fraumeni Syndrome a hypotyreózu.

Na kontroly chodím pravidelne, a vraj je všetko v poriadku aj hormóny sú vraj v norme. Mám dlhé menštruačné cykly a nepravidelný menzes. Príde každý mesiac ale vždy s týždenným oneskorením.

Cca pred dvomi mesiacmi sa mi spustilo mlieko, cytológia a iné vyšetrenia sú tiež v poriadku, takže lieky na zastavenie neužívam.

Beriem vitamín Inofolic.

Názor svojho gynekológa poznám, ale chcela by som počuť názor aj iného odborníka.Čo by sa dalo ešte spraviť preto, aby sa nám podarilo otehotnieť?

Za odpoveď vopred ďakujem.

Sabína

Dobrý deň,

pri snahe o tehotenstvo u žien s diagnózou PCO je dôležité zistiť či dochádza k ovulácii. Toto je možné realizovať prostredníctvom ultrazvukového vyšetrenia. Ako druhý krok by som doporučila vyšetriť partnerov spermiogram. Diagnóza, ktorú uvádzate LF syndróm je závažným rizikovým faktorom. Zaujalo ma, že sa Vám spustilo mlieko. Vzhľadom na LFS je preto nevyhnuté  toto dodiagnostikovať /ultrazvukové vyšetrenie prsníkov, odber krvi na prolaktín, prípadne MR mozgu../ Nakoľko nepoznám viac údajov z vašej osobnej anamnézy a tiež neuvádzate svoj vek, viac Vám v tejto chvíli poradiť nemôžem. Určite by bola vhodnejšia osobná návšteva s prinesením kompletnej zdravotnej dokumentácie. Partnerovi vieme podrobne vyšetriť spermiogram a Vám urobiť  panel vyšetrení na plodnosť. Podľa zistenia Vám potom bude ľahšie poradiť ako postupovať.

objednat sa
Návrat hore