Cena IVF cyklu pre samoplatcu

Dobrý deň, ja a môj manžel sa snažíme o dieťa už nejaký čas. Žijeme v UK a mali by sme záujem o IVF na SVK. Zaujímala by ma cena IVF cyklu, čo všetko a ako dlho prebieha celý proces (poisťovňu na SVK nemáme, takže by sme si všetko hradili z vlastných prostriedkov).

Ďakujem za odpoveď

Nikola

Dobrý deň pani Nikola,

ďakujeme, že ste si vybrali našu kliniku reprodukčnej medicíny. Na našich klinikách pomáhame párom aj zo zahraničia a je možné tento proces naplánovať tak, aby ste museli zostať na Slovensku čo najkratšie, ale bez ohrozenia úspešnosti celého IVF cyklu.

Celý proces trvá asi 3 týždne a začína sa približne od menštruácie. Ak má manžel dobrý počet a pohyblivosť spermií /môžete nám/ poslať výsledok, tak by stačilo ak by prišiel k nám len na pár dní, približne 8 dní pred odberom vajíčok, kde by si u nás nechal zamraziť spermie a my by sme ich použili v deň odberu vajíčok, zároveň by sme z tejto vzorky vyšetrili aj fragmentáciu DNA spermií podľa čoho sa volí metodika separácie spermií. 

Ak by mal ale nízky počet, alebo pohyblivosť spermií, doporučil by som Vám, aby pricestoval aspoň na 1 týždeň, aby sme oplodňovali vajíčka z čerstvej vzorky. 

Ak by ste sa rozhodli pre IVF u nás, tak zvykneme predpísať pacientkam prípravnú hormonálnu liečbu v tabletkách Norethisterone 2×1 tbl cez ústa od cca 16. dňa menštruačného cyklu dovtedy, kým potrebujeme. Tým vieme poistiť to, že dostanete menzes vtedy keď pricestujete na Slovensko a môžeme hneď začať so stimuláciou. Ak nám napíšete kedy ste mali poslednú menštruáciu, my Vám napíšeme presné dátumy, máte tieto lieky brať, kedy presne máte pricestovať, aj kedy potrebujeme manžela a môžete si rezervovať letenky. 

Cena pre pár, ktorý nemá poistenie na Slovensku je od 3500 do 5000 Eur záleží od počtu získaných vajíčok, ktoré oplodňujeme, od množstva spotrebovaných hormonálnych injekcií a kvality spermií partnera. Je v tom celá hormonálna príprava – stimulácia, odber vajíčok v 5-10 min celkovej anestézii, „triedenie“ – separácia spermií, oplodňovanie napichnutím špeciálnymi ihličkami mikromanipulátorom, kultivácia v najmodernejších inkubátoroch – GERI od Genea a embryotransfer 1. embrya do maternice, ktorý sa vykonáva 5 dní po odbere vajíčok bez anestézie, bezbolestne pod USG kontrolou. Uskladnenie všetkých ďalších embryí v tekutom dusíku stojí 15 Eur mesačne pokiaľ máte infekčné testy negatívne. Každý ďalší vklad embrya stojí 350 Eur. Ak si chcete dať vyšetriť embrya geneticky – tzv. PGT – predimplantačným genetickým testovaním, stojí to približne 5000 Eur. V tom prípade dostanete informáciu, že transferujeme embryo, u ktorého nehrozí závažné genetické postihnutie a samozrejme to výrazne zvyšuje úspešnosť IVF cyklu. 

Všetky detaily liečby Vám veľmi rád osobne vysvetlím prostredníctvom vidokonzultácie napr. cez Viber, ak máte partnera, ktorý nerozumie Slovensky vysvetlíme mu to v angličtine. 

Trvá to zvyčajne cca 60 min. Môžete sa na videokonzultáciu objednať cestou recepcie.  

 

MUDr. Peter Hladký

Vedúci lekár Sanatória Helios Košice

objednat sa
Návrat hore