Čo s použitými ihlami pri stimulácii?

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala či je v Sanatóriu Helios možnosť odovzdávať infekčný odpad (ihly) – videla som v rôznych zahraničných centrách, že táto možnosť je. Taktiež by som sa chcela spýtať či niekedy v budúcnosti neplánuje Sanatórium Helios spolupracovať aj s lekármi v okresoch. Podstúpila som u vás jeden cyklus s dlhým protokolom a nebolo jednoduché tak často k vám cestovať. (my sme to mali 2 hodiny cesty autom). V čase korony a všetkých okolností to bolo dosť stresujúce a vyčerpávajúce aj z hľadiska toho, že naša firma neprestala pracovať a nezostávalo iné len si hodiny postupne nadrábať. Preto sa pýtam, či nezvažuje Vaše Sanatórium spoluprácu s inými lekármi. Možno si len myslím, že UZ a kontrolný odber krvi sa dá vykonať kdekoľvek, ale veď lekári by vedeli odoslať potrebné info na spracovanie.

Ďakujem a prajem pekný deň.

Eliška

Dobrý deň,

použité ihly môžete samozrejme odovzdať v našom zariadení. Musia byť uložené v plastovej nádobe/flaši/kontajnery.. uzatvorené. My ich ďalej zlikvidujeme ako infekčný odpad. 

K druhej časti vašej otázky. Na Slovensku sú aktuálne tri pobočky Sanatória Helios – Martin, Košice, Banská Bystrica. Tieto fungujú preto, aby to pacienti nemali až tak ďaleko. Spoluprácu s obvodnými zmluvnými gynekológmi samozrejme nevylučujeme, avšak v stimulácii to nie je ideálne riešenie. Pri väčšine kontrol berieme krv, ktorej výsledok potrebujeme ešte v ten istý  deň. Toto môže byť u gynekológa problém. Tiež ultrazvukové vyšetrenia v stimulácii majú svoje špecifiká a preto z hľadiska čo najvyššej úspešnosti celého procesu sú ideálnejšie kontroly na jednej z našich pobočiek. Ak by to bol pre Vás veľký problém, vieme nájsť vždy alternatívne riešenie 🙂

objednat sa
Návrat hore