Anovulačné cykly a snaha o tehotenstvo

Dobrý deň,

som po dvoch neúspešných IVF cykloch v inom centre.

Bolo mi povedané, že mám anovulačné cykly (pričom, na druhej strane, obvodný gynekológ videl aj zrelé vajíčka).

Pri IVF, ktoré som podstúpila sa zistilo aj to, že moje vajíčka sú staré (nevydržia dlho) čo vraj pri mojom veku 26 rokov a štíhlej postave je neobvyklé.

Chcela by som opýtať, či by som u Vás s mojimi vajíčkami mala aspoň nejakú nádej na tehotenstvo, keďže už 7 rokov sa snažíme a z toho 5 sme v centre, a žiaľ, ani pri veľa testoch mi nádej nedávali.

Ďakujem

Karin

Dobrý deň pani Karin,

mrzí ma, že sa Vám tak dlho nedarí otehotnieť. Problém s dozrievaním vajíčok je dosť častá príčina, prečo v súčasnosti nemôžu otehotnieť aj mladé ženy. To, že obvodný gynekológ ultrazvukom videl rastúci folikul, ešte neznamená, že v ňom správne dozrieva vajíčko. Existujú viaceré diagnózy, ktoré spôsobujú problém s dozrievaním vajíčok aj pri umelom oplodnení – napríklad syndróm polycystických vaječníkov, endometrióza, prípadne predčasné vaječníkové slabnutie, nedostatočnosť, alebo iným pomenovaním – predčasné vaječníkové „starnutie“.  Prípadne tam môže byť aj iná príčina prečo umelé oplodnenie nebolo úspešné. 

Overiť to vieme vyšetreniami u nás. Problém s dozrievaním vajíčok sa potom dá riešiť správnym nastavením liečby – určením správnej kombinácie liekov v stimulácii a dôsledným sledovaním počas stimulácie – minimálne 3 ultrazvukové odbery a odbery krvi počas stimulácie. Kvalita embryí však závisí aj od metód „triedenia“ spermií, kvality inkubátorov a kvality práce embryológov v danom laboratóriu IVF.

Ak máte záujem objednajte sa na konzultáciu na našej ambulanciu s kompletnou dokumentáciou a podrobne Vám to vysvetlíme a navrhneme ďalší postup.

MUDr. Peter Hladký

Vedúci lekár Sanatória Helios Košice

objednat sa
Návrat hore