Mimomaternicové tehotenstvo – zopakuje sa mi?

Dobrý deň pán doktor,

na základné odporúčaní, ktoré boli veľmi dobré, by som mala otázku. Nedávno som mala mimomaternicové tehotenstvo, pri ktorom mi vybrali jeden vajcovod, neustále mám zápaly a baktérie v moči a vo výtere. Chcela by som sa spýtať, či môžem opäť otehotnieť mimo maternice? Alebo ako tomu predísť?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Silvia

Dobrý deň pani Silvia,

príčinou mimomaternicového tehotenstva môže byť aj zápal ženských pohlavných orgánov, hlavne vajíčkovodov, pri ktorých je potom stena zhrubnutá, prípadne sú v zrastoch a preto sa plod uhniezdi vo vajíčkovode. Ak máte stále ťažkosti je možné, že tento problém môže byť aj na druhej strane a riziko opakovania sa, je určite zvýšené. 

Ak máte záujem, objednajte sa na dôkladne vyšetrenie u nás, kde zhodnotíme stav vajcovodu ultrazvukom, prípadne aj podaním špeciálnej kontrastnej látky. Ak by bol naozaj poškodený, existuje možnosť, ktorou sa dá vajíčkovod obísť odsatím vajíčok, oplodnením mimo tela a vložením plodu priamo do maternice. Ale to je na dlhšie vysvetľovanie. 

Konzultácie u nás sú bezplatné a výmenný lístok nepotrebujete. Pripájam kontakty na naše kliniky, pre objednanie volajte na telefónne číslo vybranej recepcie (v pracovné dni medzi 07:00-15:30):

Sanatórium Helios v Košiciach

tel. 055/2420200

mail. info@sanatoriumhelioskosice.sk

Sanatórium Helios v Martine

tel. 043/4271201

mail. info@sanatoriumhelios.sk

Sanatórium Helios Bratislava

tel. 02/ 492 080 19

mail.  info@sanatoriumheliosba.sk

Sanatórium Helios Banská Bystrica

tel. 048/4700733

mail. info@sanatoriumheliosbb.sk

alebo pre objednanie využite kontaktný formulár na našej web stránke.

 

MUDr. Peter Hladký

Vedúci lekár Sanatória Helios Košice

objednat sa
Návrat hore