Umelá inteligencia v procese liečby IVF

Umelá inteligencia sa čím ďalej tým viac premieta takmer do všetkých odvetví ľudskej spoločnosti. Asistovaná reprodukcia nie je výnimkou. Sanatórium Helios, rovnako ako ďalšie centrá, ponúka prvky AI – umelej inteligencie pre posúdenie kvality embrya.

V Sanatóriu Helios sme aj vďaka našej dlhoročnej a úzkej spolupráci s austrálskou spoločnosťou GENEA, boli prvou klinikou na Slovensku aj v Českej republike, ktorá už od roku 2016 používa inkubátory GERI. Software týchto mininkubátorov umožňuje analyzovať veľké množstvo dát a informácií, ktoré by mohli vypovedať o kvalite embrya a jeho schopnosti ďalšieho vývoja a úspešného tehotenstva.

Je to teda ďalšia možnosť posúdenia kvality embrya – nielen hodnotením okom skúseného embryológa, vyšetrením PGT, ale aj pomocou tzv. umelej inteligencie.

Na všetkých našich klinikách bude v priebehu tohto roka už celkovom 10 GERI inkubátorov, ktorých software sa postupne učí hodnotiť jednotlivé parametre vývoja embrya a dokáže úplne nezaujato a objektívne vyhodnotiť potenciál embrya.

Či sa toto hodnotenie prejaví vo zvýšenej úspešnosti IVF cyklov ukáže až čas, ale doterajšie výsledky vyzerajú veľmi sľubne.

Kontaktujte nás

Kontaktní formulár
O akú službu máte záujem?
objednat sa
Návrat hore