Umelá inteligencia sa čím ďalej tým viac premieta takmer do všetkých odvetví ľudskej spoločnosti. Asistovaná reprodukcia nie je výnimkou. Sanatórium Helios, rovnako ako ďalšie centrá, ponúka prvky AI – umelej inteligencie pre posúdenie kvality embrya.

V Sanatóriu Helios sme aj vďaka našej dlhoročnej a úzkej spolupráci s austrálskou spoločnosťou GENEA, boli prvou klinikou na Slovensku aj v Českej republike, ktorá už od roku 2016 používa inkubátory GERI. Software týchto mininkubátorov umožňuje analyzovať veľké množstvo dát a informácií, ktoré by mohli vypovedať o kvalite embrya a jeho schopnosti ďalšieho vývoja a úspešného tehotenstva.

Je to teda ďalšia možnosť posúdenia kvality embrya – nielen hodnotením okom skúseného embryológa, vyšetrením PGT, ale aj pomocou tzv. umelej inteligencie.

Na všetkých našich klinikách bude v priebehu tohto roka už celkovom 10 GERI inkubátorov, ktorých software sa postupne učí hodnotiť jednotlivé parametre vývoja embrya a dokáže úplne nezaujato a objektívne vyhodnotiť potenciál embrya.

Či sa toto hodnotenie prejaví vo zvýšenej úspešnosti IVF cyklov ukáže až čas, ale doterajšie výsledky vyzerajú veľmi sľubne.

Kontaktujte nás

Kontaktní formulár
O akú službu máte záujem?
Návrat hore