Postup plánovania druhého cyklu IVF

Dobrý deň,

chcem sa poradiť. Prešiel rok od nášho prvého neúspešného IVF a chceme sa pokúsiť o druhý. Trošku ma zarazilo plánovanie lekárky. U mňa vraj problém nie je a manžel mal pred rokom zistenú asthenozoospermiu. Umelé oplodnenie nám nevyšlo a teraz lekárka chce, aby som šla hneď do hormonálnej liečby a manžela ani nespomenula. Rok nemal robený spermiogram, nič nebral… Je to správny postup alebo odporúčate najprv spermiogram? Ako by mal vyzerať správny postup?

Ďakujem za odpoveď.

Bubo

Dobrý deň,

rok je naozaj dlhá doba, kedy sa mohli zmeniť parametre laboratórnych testov u Vás, aj parametre spermiogramu a fragmentácie DNA spermií u partnera. Určite odporúčam zopakovať ultrazvuk a kompletné odbery u Vás, s cieľom vylúčiť možné hormonálne aj imunologické choroby, ktoré môžu ovplyvniť dozrievanie vajíčok a u partnera kontrolný základný spermiogram, ale aj HALOSPERM – test fragmentácie DNA spermií. Počas roka mohol prekonať rôzne choroby, infekcie, brať lieky a zmeniť životosprávu, absolvovať rontgeny, atď. Všetko môže mať vplyv na kvalitu, koncentráciu a „oplodnenia schopnosť“ spermií. A tým aj vplyv na úspešnosť IVF cyklu. 

Pripájam kontakty na naše kliniky, pre objednanie volajte na telefónne číslo vybranej recepcie (v pracovné dni medzi 07:00-15:30). Výmenný lístok nepotrebujete.

Sanatórium Helios v Košiciach

tel. 055/2420200

mail. info@sanatoriumhelioskosice.sk

Sanatórium Helios v Martine

tel. 043/4271201

mail. info@sanatoriumhelios.sk

Sanatórium Helios Bratislava

tel. 02/ 492 080 19

mail.  info@sanatoriumheliosba.sk

Sanatórium Helios Banská Bystrica

tel. 048/4700733

mail. info@sanatoriumheliosbb.sk

alebo pre objednanie využite kontaktný formulár na našej web stránke.

MUDr. Peter Hladký

Vedúci lekár Sanatória Helios Košice

objednat sa
Návrat hore