Dobrý deň, som 6 mesiacov po pôrode mŕtveho bábätka. Bolo to donosené tehotenstvo v 39. týždni. Celý priebeh tehotenstva bol bezproblémový placenta bola nižšie, ale všetci tvrdili, že nič hrozné. Chodila som na CTG všetko bolo v poriadku, až na to, že bábätko vyzeralo o cca týždeň väčšie. Ale nikto nič nevidel ako problém. Posledný týždeň som sa necítila dobre opúchali mi nohy nevládala som dýchať ani chodiť. (Jedno tehotenstvo mám úspešne za sebou dcérka má 5 rokov a bola narodená v 36. tt)
Chcem sa opýtať, ak sa chceme pokúsiť o bábätko, nie je potrebné nejaké vyšetrenie poprípade nasadiť nejaké lieky? Môj gynekológ to nepovažuje za potrebné. Po pôrode som mala ešte 3 krát kyretáž, kedže počas čistenia po pôrode sa im nepodarilo odstrániť celú placentu (bola v rozpade). Bolo by možné objednať sa u vás na nejaké špecializované vyšetrenie? Ďakujem.

Monika

Dobrý deň, je možné sa objednať na konzultáciu spolu s gynekologickým vyšetrením. Potrebné však bude priniesť prepúšťaciu správu z pôrodnice. Podľa nálezu Vám doporučíme ďalší postup pri plánovaní tehotenstva.

MUDr. Katarína Starovecká