Dobrý deň, mohla by som Vás poprosiť o názor ohľadom užívania progestanelle 200 mg, som už v 15 týždni a užívam progestanelle 2x denne orálne asi mesiac (predtým vaginálne), nakoľko som mala zápal a momentálne užívam antibiotiká. Mala som problémy s krvácaním a pán doktor mi vravel, že progestanelle mám užívať do 16 týždňa, čiže chcem sa spýtať kedy ich môžem začať vysadzovať a v akých dávkach? Ešte by som rada vedela, či tým, že užívam tieto lieky orálne a nie vaginálne, či účinok nie je tým pádom silnejší a či to pre bábo nie je ,,škodlivejšie,,?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.. Mala som problémy s krvácaním a pán doktor mi vravel, že Progestanelle mám užívať do 16. týždňa, čiže chcem sa spýtať kedy ich môžem začať vysadzovať a v akých dávkach? Ešte by som rada vedela, či tým, že užívam tieto lieky orálne a nie vaginálne, či účinok nie je tým pádom silnejší a či to pre bábo nie je ,,škodlivejšie,,?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Paula

Dobrý deň, uvedený liek sa štandardne užíva len do 13. týždňa, ďalšie užívanie je opodstatnené len pri hroziacom predčasnom pôrode. Keďže neviem aký máte vaginálny nález, neviem vám  povedať aký postup máte zvoliť. Doporučujem kontaktovať svojho gynekológa. Držím palce.

MUDr. Katarína Starovecká