Dobrý deň, nedarí sa nám s partnerom dieťatko, snažíme sa už asi 6 rokov. Mala som cystu na vaječníku – endometrióznu. Momentálne čakáme na výsledky spermiogramu a moja lekárka mi chce ešte zobrať krv (2. deň menštruácie, nakoľko pracujú vaječníky). Nechceli by sme to už odkladať a zvažujeme umelé oplodnenie. Ja mám ZP VšZP a partner Dôveru. Aká by bola orientačná cena umelého oplodnenia? Aspoň aby sme vedeli, kde sa to môže pohybovať. Ja bude mať 31r a partner 29. V minulosti sme chceli riešiť insemináciu, len mi nedozreli vajíčka.

Maja

Dobrý deň, pokiaľ sa Vám nedarí otehotnieť 6 rokov a v minulosti ste mali endometriózu, naozaj už nie je načo čakať a je potrebná liečba v niektorom centre asistovanej reprodukcie. Pokiaľ by aj  gynekológ zistil zmeny v hormonálnom profile, mal by odoslať pacientku do špecializovaného zariadenia. Cena umelého oplodnenia je závislá od mnohých faktorov a preto sa môže u jednotlivých pacientok výrazne líšiť. Orientačné doplatky mimo ZP sú okolo 1500 eur.

Pred liečbou je však určite potrebná konzultácia, ktorá je v našom zariadení bezplatná. Na nej si všetko vysvetlíme, dohodneme vyšetrovací proces a následnú liečbu si môžete naplánovať tak, ako Vám bude vyhovovať.

MUDr. Katarína Starovecká