« späť
  / IVF a neplodnosť / Prvá konzultácia
 

Konzultácia s IVF špecialistom

Na prvú konzultáciu ohľadom IVF sa stačí objednať na tel. čísle 00421(0)43 4271201,  043 4306148, 0918 702986, 0911 825297, prípadne cez kontaktný formulár na našom webe.
 
V Sanatóriu Helios nepotrebujete žiadnu žiadanku ani odporúčanie od gynekológa či iného lekára.
 
Pri prvej konzultácii sú na základe anamnézy páru odporúčané základné vyšetrenia:
 
1. Základný spermiogram
Základný spermiogram nám dá informácie najmä o koncentrácii, pohyblivosti a morfológii (tvarovej správnosti) spermií. Výsledky sú do 10 dní. Keďže je v súčasnej dobe problém stále častejšie na strane muža, odporúčame toto vyšetrenie vykonať už po ½ roku až roku pravidelného pohlavného styku, kedy nedôjde k otehotneniu.
Výsledky spermiogramu sú vždy odborne vysvetlené a konzultované s lekárom - IVF špecialistom alebo andrológom. (Viac informácií o vyšetrení spermií tu)
 
2. Kompletný hormonálny profil
Pri hormonálnom profile je vykonané komplexné vyšetrenie hormónov - progesterón, LH, FSH, prolaktín, testosterón, estradiol, vyšetrujú sa aj hormóny štítnej žľazy. Možno vykonať aj vyšetrenie Antimülleriánského hormónu (AMH), ktorý vypovedá o celkovej ovariálnej rezerve. Pred odberom krvi na prvej konzultácii nemusíte byť nalačno.
 
3. Imunologické  vyšetrenia
Na základe idikácie nášich lekárov vyšetrujeme páru zoonózy, protilátky proti spermiám, placente, ováriám a pod.
 
4. Funkčné testy spermií
Základný spermiogram už v súčasnej dobe nie je príliš vypovedným vyšetrením kvality spermií. Odporúčame vykonať aj tzv. funkčné testy spermií - najmä test integrity DNA.
 
5. Vstupné ultrazvukové vyšetrenie
Na prvej konzultácií Vám náš špecialista zrealizuje aj ultrazvukové vyšetrenie malej panvy. Ultrazvuk môže odhaliť rôzne anatomické aj funkčné odchýlky. Ultrazvukové vyšetrenie sa realizuje zospodu cez pošvu (tzv. transvaginálne ultrazvukové vyšetrenie), je presnejšie ako vykonanie ultrazvuku cez brušnú stenu.
 
6. Naplánovanie ďaľších vyšetrení
Náš špecialista vám presne podľa vášho zdravotného stavu a vašej anamnézy naplánuje ďaľšie vyšetrenia, ktoré vám doporučuje zrealizovať na skompletizovanie informácií o vašom zdravotnom stave. Po ich zrealizovaní sa na konzultácií dohodnete na čo najúčinnejšom spôsobe otehotnenia.
 

Kontaktný formulár

Meno *:
Priezvisko *:
Telefón:
E-mail *:
O akú službu máte záujem?:
Napíšte číslicami "dvadsaťdva" *:
Pokiaľ chcete, napíšte nám ďalšie informácie či poznámky:
Chcem dostávať občasný emailový spravodaj s novinkami z oblasti umelého oplodnenia a tehotenstva.
* položky nutné k odoslaniu.
Odoslať!
Fotogalérie
Fotogaléria
Fotogaléria Sanatória Helios
prim. MUDr. Pavel Texl
prim. MUDr. Pavel Texl
Odborný garant
MUDr. Peter Krajkovič
MUDr. Peter Krajkovič
Vedúci lekár
Mgr. Jana Mikulová
Mgr. Jana Mikulová
Vedúca koordinátorka
MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Gynekológ
MUDr. Katarína Starovecká
MUDr. Katarína Starovecká
Gynekológ
Mgr. Tatiana Košarišťanová
Mgr. Tatiana Košarišťanová
Vedúca embryologického laboratória
MUDr. Benedikta Svitačová
MUDr. Benedikta Svitačová
Anesteziológ
Iveta Jamrišková
Iveta Jamrišková
Vedúca sestra
Mrazenie spermií pre onkologických pacientov zdarma!

Aktuality

2017-10-31

Mrazenie spermií pre onkologických pacientov zdarma!

SANATÓRIUM HELIOS V MARTINE ponúka všetkým pánom, ktorých čaká onkologická liečba, ZAMRAZENIE SPERMIÍ ZDARMA!

Viac

Prečo Sanatorium Helios

 
1

Skúsenosti

Naša práca je založená na dlhoročných skúsenostiach. Sanatórium Helios vzniklo v roku 2004 a bolo jedným z prvých centier na Slovensku zaoberajúcich sa diagnostikou a liečbou neplodnosti.

2

Spolupráca

Vďaka exkluzívnej licenčnej zmluve so spoločnosťou Genea máme k dispozícii najnovšie technológie dlho predtým, ako sa dostanú do komerčného použitia. Z tohto dôvodu získavame veľký náskok oproti iným centrám a dávame tým neplodným párom väčšiu šancu na úspech skôr ako ostatní.

3

Bezplatné konzultácie

Na rozdiel od iných centier u nás sú všetky konzultácie s našimi IVF špecialistami (lekármi, embryologičkami, andrologičkami či koordinátorkami) bezplatné.

4

Hľadáme riešenie

Vašu cestu za vytúženým cieľom nepredlžujeme neefektívnymi metódami. Od samého začiatku sa snažíme nájsť najúčinnejšie riešenie priamo pre vás.

5

Kvalita

Stojíme si za kvalitou stimulácie. Priebeh stimulácie pacientky je u nás dôkladne monitorovaný – počas stimulácie vykonávame minimálne tri kontroly zahŕňajúce ultrazvukové vyšetrenie a odbery krvi pre absolútne presnú kontrolu stimulácie.

6

7 dní v týždni

Fungujeme 7 dní v týždni, odber vajíčok a transfer embryí tak naplánujeme na optimálnu dobu na zachovanie ich kvality – vaša stimulácia nebude predčasne ukončená ani umelo predlžovaná.

7

Výber metódy

Podrobná analýza kvality spermií nám umožňuje výber metódy optimálnej pre oplodnenie vajíčok (takzvané klasické oplodnenie, ICSI, PISCI, IMSI).

8

Predĺžená kultivácia

Iba kvalitná predĺžená kultivácia nám umožňuje transfer kvalitných embryí v štádiu blastocýst.

9

Transfer jedného embrya

Striktne uskutočňujeme transfer jedného embrya. Nebojíme sa zavádzať iba jedno embryo, pretože si stojíme za kvalitou našej stimulácie. Vieme, že šanca na otehotnenie nerastie s počtom zavedených embryí, ale s počtom transferov.

10

Objednanie

Na objednanie sa na akékoľvek vyšetrenie, zákrok či konzultáciu v Sanatóriu Helios nepotrebujete odporučenie ani výmenný lístok od svojho ošetrujúceho lekára. Objednať sa môžete osobne, telefonicky, e- mailom alebo kontaktným formulárom, ktorý nájdete na tejto stránke.

11

Technológie

Nebojíme sa zmrazovania embryí, pretože vieme, že nami používaná technika zmrazovania embryá nepoškodzuje. Pri metóde, ktorá sa v súčasnosti používa na zmrazovanie embryí, neklesla úspešnosť v tomto roku pod 50%.

12

Metóda mrazenia

Vďaka dokonalo vyvinutej metóde mrazenia sa skutočnosťou stalo to, v čo mnoho ľudí celé roky iba dúfalo – vieme zamraziť vajíčka tak, že si svoju kvalitu zachovávajú aj po rozmrazení za niekoľko rokov.

13

Prví na Slovensku

Ako prví na Slovensku sme začali vykonávať preimplantačnú genetickú diagnostiku na 5-6-denných embryách – blastocystách. V súčasnosti robíme všetky možné PGD vyšetrenia metódami FISH, aCGH a PCR. Vďaka kvalitne vykonanému PGD zvyšujeme vašu šancu na otehotnenie o viac ako 15%.

14

Program darcovstva gamét

Máme dlhodobo budovaný program darcovstva gamét – vajíčok, spermií aj embryí. Vďaka rozsiahlej databáze darcov máme minimálne čakacie doby.

15

Kvalitná starostlivosť

Naša starostlivosť o vás nekončí úspešným embryotransferom. Radi sa o vás postaráme aj v priebehu tehotenstva – ponúkame rôzne tehotenské vyšetrenia, prenatálnu aj ultrazvukovú diagnostiku a poradňu pre rizikové tehotenstvo.