Na vaše otázky odpovedajú:
MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Gynekológ
MUDr. Katarína Starovecká
MUDr. Katarína Starovecká
Gynekológ
Mgr. Jana Janáková
Mgr. Jana Janáková
Koordinátorka IVF
MUDr. Peter Krajkovič
MUDr. Peter Krajkovič
Vedúci lekár
« späť

Diskusia

Abecedný zoznam kľúčových slov:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Chcem sa opýtať

dobry den mam otazku bola som na ivf, a chcem vediet ci sa v pripade negativneho tehotenskeho musim u gynekologa dat vysetrit. radcej by som si tento stres usetrila.

nena8

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Určite je potrebné zrealizovať krvný tehotenský test hCG po IVF, v prípade negatívneho výsledku nemusíte absolvovať gynekologické vyšetrenie.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: vyšetrenie po IVF

Prajem dobrý deň, som v 25tt a od začiatku tehotenstva užívam anopyrin a fraxiparín, kvôli syndrómu lepivých doštičiek. Chcela by som sa informovať, či je potrebné užívať aj anopyrin, či nestačí pichať si fraxiparín. Moja gynekologička tvrdí, že stačí si pichať... (viac)

Andrea

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Užívanie liekov, ovplyvňujúcich krvnú zrážanlivosť, indikuje hematológ - ten rozhoduje aj o ich užívaní, dávkovaní a event. vysadení v tehotenstve. Túto otázku teda v prípade pochybností prediskutujte znovu s Vaším hematológom. Určite je potrebné vysadiť Anopyrin pred očakávaným pôrodom, teda najneskôr v 36.týždni tehotenstva.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: Anopyrin v tehotenstve

Dobrý den, v januári mi museli ukoncit tehotenstvo - zamlklý potrat. Po zákroku mám stále problémy so špinením a krvácaním občas uprostred cyklu a pred menštruáciou asi 5 dní. Robili mi ultrazvuk - nízka sliznica maternice, príčina hormonálna... (viac)

nina

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Doporučujem Vám kompletné gynekologické vyšetrenie, najvhodnejšie v centre asistovanej reprodukcie. Okrem bežnej gynekologickej preventívnej prehliadky je potrebné ultrazvukové a hormonálne odsledovanie Vášho cyklu a priebehu ovulácie, na zváženie je aj hysteroskopia v 2.polovici cyklu po ovulácii /optické vyšetrenie dutiny maternice - kvalita sliznice, tvar dutiny maternice, zrasty/ - tento zákrok robíme aj v našom centre, máte ho hradený zdravotnou poisťovňou. V prípade záujmu sa k nám môžete objednať cez recepciu telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: špinenie mimo menses

Dobry den, manzelovi bola diagnostikovana nekrospermia. Urolog odporucil uzivat Profertil 3 mesiace a nasledne kontrola. Manzel neveri, ze s touto diagnozou mame sancu mat dieta. Ako to je? Je s touto jeho diagnozou sanca, ze budeme mat deti? Manzel ma 40 rokov. dakujem za odpoved Lenka

Lenka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pri podozrení na nekrospermiu /mŕtve spermie v ejakuláte/ je potrebné zrealizovať urologické vyšetreie u partnera a kontrolný spermiogram po 2-3 mesiacoch vitaminoterapie - optimálne  v centre asistovanej reprodukcie s doplnením testu vitality spermií /spermie v ejakuláte môžu byť nepohyblivé, ale živé - takéto spermie je možné použiť na oplodnenie Vašich vajíčok v cykle IVF/. V prípade záujmu sa k nám môžete objednať na konzultáciu aj vyšetrenie spermiogramu, podľa výsledku Vám podrobne vysvetlíme možnosti liečby neplodnosti vo Vašom prípade.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: nekrospermia, test vitality spermií

Dobry den. Som po ET ktory sa konal 23.8 a 29.8 som zacala spinit. 30.8 sa objavila uz aj krv a zacala som krvacat -menstruacia. Po akom case mi odporucate absolvovat KET. Je v tom niejaky rodiel ak ho absolvujem hned v dalsom cykle alebo ak sa rozhodnem odlozit to o par mesiacov. Dakujem za odpoved

Miroslava Sassova

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Môžete plánovať KET hneď v nasledujúcom cykle po neúspešnom ET alebo si nechať nejaký čas pauzu. Určite je však potrebné po ET zrealizovať krvný tehotenský test hCG /najskôr 10.-11.deň po ET/ a až do jeho výsledku pokračovať v užívaní Utrogestanu, pretože aj v prípade krvácania môžete byť tehotná. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: KET po neúspešnom ET

Dobry den.Chcela by som sa opytat .,som 3.mesiace po porode sekciou,kedy je vhodna doba mat dalsie babatko?som po ivf a mam zmrazene este embyjka a chceli by sme este jedno babatko.

NelaDobry

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Po pôrode cisárskym rezom je vhodné počkať s ďalším tehotenstvom jeden rok, aby sa rana po operácii maternice dobre zahojila. Pri príliš skorom otehotnení je vyššie riziko ruptúry maternice v jazve počas nasledujúceho pôrodu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: tehotenstvo po cisárskom reze

Kolko krat sa robi odber spermii na vysetrenie plodnosti?? Priatel uz bol na jednom odbere a prislo mu ze ma zrobit druhy odber,zacinam mat obavy ze moze byt nieco v neporiadku...sme v zahranici a tu nam nikto nic nepovie kym nieje po vysetreniach tak by som chcela vediet ci je to bezny postup robit dva odbery ...

Tatiana

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Prvé vyšetrenia ohľadom neplodnosti sa zvyčajne doporučujú po roku pri neúspešnej snahy otehotnieť. Pokiaľ je spermiogram v poriadku, zvyčajne sa robí kontrolné vyšetrenie až s odstupom času, ak sa naďalej nedarí otehotnieť. Medzitým je vhodné u Vás odsledovať, či máte ovulačný cyklus /ultrazvukom, ev. odberom hormonálneho profilu/, príp. zvážiť vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov. Ak prvé vyšetrenie spermiogramu odhalí nejakú poruchu - v počte, pohyblivosti alebo tvare spermií - doporučuje sa zopakovať vyšetrenie o 2-3 mesiace po vitaminoterapii.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: vyšetrenie spermiogramu

Dobry den,ako to je mozne ze po iui mam hodnotu hcg 3,7 preco nie je nulova co to znemena?menstruaciu som nedostala

anet

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Hodnota hCG 3,7 je veľmi nízka /úplne negatívne hCG je pri hodnote 1,0, pozitivita je nad 5,0/. Je teoreticky možné, že u Vás prebehlo veľmi včasné, tzv. biochemické tehotenstvo. Preto je potrebné s odstupom niekoľkých dní odber hCG zopakovať. Menštruácia by sa pri negatívnom hCG mala dostaviť po vysadení Duphastonu do týždňa.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: hCG po IUI

Dobry den, chcem sa spytat, ked manzel nemal po vysetreni spermogramu ziadne spermie, to mu robili dvakrat aj kontrolne po nejakom case, je mozne ze ich bude mat v semenikoch,myslite ze budu take silne , aby som bola po umelom oplodneni tehotna, aka je tam sanca, a este urolog by mohol zistit preco ich tam nema? alebo ako je mozne to zistit, preco nejdu von, kde sa to da... (viac)

Daniela

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. V prípade opakovaného nálezu azoospermie je potrebné absolvovať urologické vyšetrenie /vyšetrenie vzhľadu a charakteru semenníkov pohmatom, ultrazvukom + odber hromálneho profilu/ a genetické vyšetrenie. Pokiaľ bude dobrý výsledok urologického vyšetrenia a vylúči sa genetická príčina azoospermie, je cca 50% šanca získať spermie priamo zo semenníkov chirurgickým zákrokom TESE. Takto získanými spermiami je možné oplodniť Vaše vajíčka v cykle IVF /umelé oplodnenie/. Spermie po TESE nie sú vhodné na insemináciu /zavedenie spermií do maternice v čase ovulácie/. V prípade záujmu sa k nám môžete objednať cez recepciu na konzultáciu, na ktorej Vám radi podáme bližšie informácie.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: azoospermia, TESE

Dobrý deň, som po druhom IUI, prvé bolo neúspešné, dnes mi začalo mierne špinenie, zrejme začinajúca menštruácia. Má teda význam spraviť krvný tehotenský test a ultrazvukové vyšetrenie? Mám sa dostaviť na vyšetrenie? Ďakujem za odpoveď.

Zuzana

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Po IUI je určite potrebné zrealizovať krvný tehotenský test a ultrazvukové vyšetrenie. Špinenie alebo krvácanie sa môže v tehotenstve vyskytnúť. Do úvahy pri krvácaní prichádza aj nesprávne sa vyvíjajúce tehotenstvo alebo tehotenstvo mimomaternicové. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: špinenie po IUI

Dobrý deň. Švagriná bola pred necelým mesiacom na umelom oplodnení, 22. júla si robila tehotenský test a vyšiel pozitívny. Včera však začala krvácať (intenzitu nepoznám). Chcela by som sa opýtať, či to automaticky znamená, že potratila alebo tam je ešte... (viac)

Dominika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Neudávate presný termín IVF /dátum odberu vajíčok a embryotransferu/ ani či si švagriná robila len močový tehotenský test alebo krvný tehotenský test hCG, neviem sa teda k aktuálnej situácii vyjadriť. Všeobecne krátkodobé špinenie alebo slabé krvácanie sa môže po IVF vyskytnúť, pokiaľ je krvácanie silné a dlhšie trvajúce, šanca na otehotnenie je, ale znížená. Je potrebné zrealizovať ultrazvukové vyšetrenie a odber krvného tehotenského testu. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: krvácanie po IVF

Dobrý deň, 18.9. cca by som mala začať stimuláciu, krátky protokol, začalo ma pobolievať v krku,mám zdurené uzliny, chcem sa spýtať či sa môžem ešte preliečiť antibiotikami Unasyn,alebo radšej niečo lokálne,nakoľko sa mi to bez preliečenia zvykne naťahovať a zhoršiť a bojím... (viac)

janka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Zatiaľ môžete užívať akékoľvek lieky, doporučujem Vám navštíviť Vášho obvodného lekára a podľa nálezu zápal preliečiť. Pokiaľ liečba zaberie a budete sa dobre cítiť, výtery pred stimuláciou nemusíte absolvovať.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: bolesť hrdla a IVF

Dobry den. Chodim k Vam pravidelne na sono v case ovulacie.Po mimomaternicovom tehotenstve mam od aprila odobraty pravy vajcovod. Od tohto mesiaca mam ale prave ovulaciu z praveho vajecnika. Clostillbegyt mi musel byt vysadeni pre vedlajsie ucinky. Tento mesiac som mala22. den cyklu pozitivny tehotensky test,no na 24 den uz bol negativny. Stalo sa mi to este aj v cykle... (viac)

silvia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Močový tehotenský test má význam robiť až v čase očakávanej menštruácie alebo po jej niekoľkodňovom meškaní. V prípade ovulácie okolo 14.-15.dňa cyklu môže po oplodnení vzniknuté embryo prísť do maternice okolo 19.-21.dňa cyklu a k jeho uhniezdeniu dochádza cca 21.-23.deň cyklu. 22.deň cyklu nie je výsledok močového tehotenského testu vôbec relevantný, falošne pozitívny môže byť napr. po podaní Pregnylu...

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: močový tehotenský test

Dobry den chcem sa informovat na folikulimetriu. Vcera 26.8. som dostala menstruaciu a nakolko sa snazime o babatko, tak po konzultacii s mojou gynekologickou mam 3-7DC teda brat 5 dni 1x1 tabletku. Ktory den bude najvhodnejsie urobit folikulimetriu? Dakujem Eva

Eva

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, odporúčam objednať sa na folikulometriu okolo 12. dňa cyklu. Ak mávate dlhšie cykly (30 a viac dňové), stačí aj na 14. deň cyklu.

Mgr. Jana Janáková (koordinátorka IVF)
Kľúčové slová: folikulometria

Chcela by som vediet vas nazor na vplyv sportu jumping na zenske veci. Zacla som pred mesiacom s tymto sportom a uz kopu \"zarucenych odbornikov\" mi dohovaraju,aby som s nim prestala,ze velmi skodi zenskym veciam- ze to maju od svojixh gynekologov... aky je vas nazor na to?

iveta

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Ak Ste tehotná alebo Ste v prebiehajúcom cykle IVF /stimulácia vaječníkov, odber vajíčok, embryotransfer/, nie je toto cvičenie vhodné. Inak sa mu môžete venovať s ohľadom na svoj zdravotný stav a fyzickú kondíciu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: jumping a ženské zdravie

Dobry den, mam niekolko zamrazenych embryi, a som po transfere, cakam do testu HCG. Uz som mala situaciu, ze prisla som na test, bol negativny, vysadila som Estrofem aj Utrogestan, potom prisiel menzes, a prvym dnom som zacala uzivat Estrofem, cim som plynulo presla na dalsi KET. Avsak neviem, ako postupovat, ak pride menzes pred testom. Viem, ze preparaty mam uzivat az... (viac)

Marcela

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. V prípade, že začnete krvácať skôr ako po vyšetrení tehotenského testu a užívate niekoľko dní Utrogestan už akoby v novom cykle, je vhodnejšie mesiac vynechať, nechať zregenerovať aj maternicu od neustálych hormónov a začať liekovú prípravu pred KET až v ďalšom cykle.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: KET

Dobry den, 18 augusta som bola u vas na inseminaciu bez stimulacie. U vas to bol moj druhy pokus, dokopy ale uz siesty. Vzdy bez liekovej stimulacie, raz dokonca bez pregnylu a duphastonu. Zatial cakam ako dopadol tento pokus. V predchadzajucich pokusoch ma zo zaciatku pobolievalo brucho ako pred MS, boleli ma prsia a krize. Teraz nic take necitim, akurat ma asi tak este... (viac)

MC

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pocity po podaní Pregnylu a po ovulácii nemusia byť v každom cykle rovnaké, niekedy pobolievanie vaječníkov a napätie v podbrušku trvá dlhšie a je výraznejšie, inokedy sú príznaky ovulácie menej výrazné. Pri priechodných vajíčkovodoch a dobrom spermiograme partnera /počet, pohyblivosť aj tvar spermií/ zvyčajne odporúčame opakovanť IUI 3x, pri neúspechu zvažujeme už účinnejšiu liečbu neplodnosti /IVF/. Pokiaľ Ste už 6x absolvovali IUI /aj keď bez liekovej stimulácie/, doporučujem Vám prísť v prípade neúspechu na konzultáciu, kde preberieme možnosti ďalšieho postupu. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: IUI

Chcela by som sa spytat ako sa robia genetické testy a co to stoji a ako dlho čaká na výsledky Ďakujem

patricia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Genetické vyšetrenie spočíva v pohovore s klinickým genetikom a odberu krvi, je potrebné priniesť si zdravotnú dokumentáciu. Genetické vyšetrenie, pokiaľ je indikované lekárom, máte hradené zdravotnou poisťovňou. Výsledky sú hotové do 4-6 týždňov.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: genetické vyšetrenie

Bpla som na vyšetrenia z manželom v centre a zistii mu tazku oligoastenoteratospermia da sa to liecit odporucili nam hned umelé oplodnenie iuf neda sa to neako zlepšiť spermie ma iba 1,3 je to strašne malo prosim poraďte mi ako sa to dá zlepšiť Ďakujem

patricia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Váš manžel môže užívať vitamíny /C, E, zinok, selén, Tribulus/ 2-3 mesiace a pokúsiť sa upraviť životosprávu /dostatok spánku, pohybu na čersvtom vzduchu, nefajčiť, obmedziť bicyklovanie, saunu, stres.../ Po 2-3 mesiacoch sa realizuje konrolný spermiogram. Ak sa nezlepší je indikované umelé oplodnenie /IVF/.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: oligoastenoteratospermia

Dobrý deň, chcela by som sa sa ešte informovať ohľadne mojej predchádzajúcej otázky. (Dobrý večer, chcela by som sa informovať ohľadom IUI. Dá sa robiť zákrok v iný deň ako odber spermií? Teda že by sa odobrali spermie a o niekoľko dní sa naplánuje IUI? Vaša odpoveď:... (viac)

Eva

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Za mrazenie spermií sa hradí 120 Euro, mesačné uskladnenie 9 Euro. Objednáva sa cez recepciu a čakacia doba je rovnaká ako na vyšetrenie spermiogramu - podľa aktuálneho programu a počtu objednaných pacientov. Úspešnosť IUI je porovnateľná ako pri použití nemrazených spermií.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: mrazenie spermií

Dobry den,chcem sa opytat bola som u vas na iui a od vtedy az doteraz mam bolest v podbrusku a hlavne na pravej strane kde bol folikul som jedenasty den po iui co to znamena? Dakujem

anett

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Po podaní injekcie Pregnyl môžete ovuláciu pociťovať výraznejšie ako obvykle, pocit napätia v podbrušku alebo mierneho pobolievania vaječníkov môže pretrvávať dlhšie. Pokračujte v užívaní Duphastonu až do stanovenia krvného tehotenského testu. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: bolesť v podbrušku po IUI

Dobry den, chcela by som sa spytat ci 9 dnova manzelova sexualna abstinencia nebude problem pred planovanym IVF. Na 10 den od posledneho styku bude odber vajicok a taktiez aj odber spermii. Dakujem

Renata

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Optimálna pohlavná abstinenica pred odberom spermií k IVF je 2-3 dni, pri dlhšej pohlavnej abstinencii je v ejakuláte viac starších spermií s horšou kvalitou. Ak je to možné, pokúste sa dodržať uvedenú pohlavnú abstinenciu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: pohlavná abstinencia pred IVF

Dobry den,mam podstupit ivf kvoli endometrioze,podstupila som operaciu a hormonalnu liecbu,avsak endometriomy sa vratili a mam velmi nizke AMH. Avsak pred ivf musim podstupit odstranenie polypu v maternici. No chcem sa spytat ci mohla moja gynekologicka prehliadnut polyp,v car ho objavili a mal 8mm. Dvakrat sa mi stalo,ze som mala pozitivny tehotensky test,ale menstruacia... (viac)

janka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Polyp endometria /výrastok zo sliznice v maternici/ je najlepšie diagnostikovateľný v prvej polovici cyklu do ovulácie, po ovulácii sa charakter a vzhľad sliznice sa mení a polyp nemusí byť jednoznačne viditeľný, splýva s okolím. Je teda možné ho prehliadnuť. Polyp v maternici nie je absolútnou prekážkou otehotnenia, pokiaľ sa embryo zahniezdi do sliznice mimo polypu, vývoj tehotenstva nie je plypom nijako ovplyvnený. Čo sa týka možnosti prirodzeného otehotnenia u Vás, ak má partner dobrý spermiogram a Vy máte priechodné vajíčkovody, mohli by Ste otehotnieť aj prirodzene. No vzľadom k diagnóze endometriózy, recidíve endometriómov a nízkemu AMH je u Vás potrebné otehotnieť čím skôr, ďalší odklad môže znamenať progresiu endometriózy a predčasné vaječníkové zlyhanie. Pomocou IVF máte šancu čo najskôr otehonieť vyššiu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: endometrióza, polyp v maternici, nízke AMH

dobry den, 12.8 som bola na vklade embrya na 11 den som zacala krvacat, berem utrogestan 2x2 do posvy, mam v tom pokracovat?dufam ze este nie je nic stratene.kontrolu mam 26.8. dakujem

darina

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Môžete zmeniť užívanie Utrogestanu na 3x1 tbl cez ústa a príďte na ultrazvukovú kontrolu a odber hCG podľa objednania. Aj v prípade krvácania môžete byť tehotná, i keď pri silnom krvácaní je šanca nižšia. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: krvácanie po embryotransfere

Dobry den, tento mesiac som vo vasom centre absolvovala IUI,zial neuspesne. Mam pravy vajickovod nepriechodny,preto sa chcem opytat,ci si mam dat pauzu od stimulacie vajecnikov dalsi cyklus,alebo mam v stimulacii pokracovat hned? Obavam sa totizto,ze po stimulacii tento mesiac mi valicka dozreju na nepriechodnej strane. Dakujem Marcela

Marcela

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Po stimulácii vaječníkov Clostilbegytom môžu dozrievať folikuly na oboch vaječníkoch, teoreticky teda je možné, že dozrie folikul v tomto cykle aj na tej správnej strane, ale zaručiť Vám to nemôžem. Ak chcete, môžete skúsiť si nasadiť Clostilbegyt a prísť na kontrolu alebo môžeme nechať mesiac pauzu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: Clostilbegyt

Dobry vecer meska mi menstruacia 54 dni tehotna niesom citim sa dost zle mam zavraty bolesty hlavy a som slaba.dakujem.

sofia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Doporučujem Vám gynekologické vyšetrenie s ultrazvukovým vyšetrením malej panvy, podľa potreby aj s vyšetrením hormonálheho profilu a krvného tehotenského testu. Podľa výsledku bude zvolený ďalší postup.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: Meškanie menštruácie

Dobry vecer, dnes 10 den po ET som zacala mierne spinit (hnedy vytok ), citala som Vase doporucenia v podobnych pripadoch zvysit davku Utrogestanu z 2x2 tabl. na 3x2 tabl. Kontrolny odber krvi + ultrazvuk mam 26.8, mam si zvysit davku utrogestanu? Dakujem za odpoved.

Monika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Môžete si zvýšiť Utrogestan na 3x2 tbl do pošvy, v prípade krvácania zmeňte užívanie na 3x1 tbl cez ústa. Utrogestan užívajte až do výsledku krvného tehotenského testu. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: špinenie po ET

Dobrý deň, chcem sa opýtať, som po úspešnom KET - 1.7.2014. Podľa výpočtov som na začiatku 11 týždňa a došiel mi utrogestan, ktorý som brala 2x2 denne vaginálne. Lekár mi ho predpísal ale neviem ho nikde zohnať.... Viete mi poradiť čo mám teraz urobiť? Vedeli sme ho zohnať len... (viac)

Jana

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pokojne môžete Utrogestan nahradiť Duphastonom 2x1 tbl, v priebehu 12.týždňa dávku postupne znížte - 1x1 tbl niekoľko dní a na konci 12.týždňa úplne vysaďte. Gratulujeme  a prajeme šťastné tehotenstvo a pôrod!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: náhrada Utrogestanu

Dobry den, mam 26 rokov, mavam silnu menstruaciu, druhy a treti den nie som schopna vobec nic robit, mavam silne krce. Bola som u gynekologicky ta ma ani nevysetrila povedala mi, ze sa to zlepsi po porode, ale ja este deti neplanujem. Bola som na operacii kolena a po operacii sa mi cyklus uplne zmenil, niektore mesiace mi menstruacia vynechava a dalsie mavam 2krat za... (viac)

Iveta

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Doporučujem Vám kompletné gynekologické vyšetrenie a ďalší postup podľa jeho výsledku, pri pretrvávaní nepravidelnej, silnej a bolestivej menštruácie je možná hormonálna úprava cyklu /hormonálna antikoncepcia, gestagény/.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: nepravidelná menštruácia, bolestivá silná menštruácia

Dobry den,kvoli soku z vysledkov som sa zabudla spytat ake mame sance na uspesne ivf s endometriomom a nizkym amh 0.22 ng/ml ? Spg.mame v poriadku,taktiez by ma zaujimalo aky protokol je vhodny a ake metody odporucate pouzit? Tiez ma zaujima ci existuje nejaky dedicny predpoklad ak otec je z dvojvajecnych dvojiciek a svokra z jednovajecnych,ze pri ivf mame este vyssiu... (viac)

janka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pri zníženej vaječníkovej kapacite /AMH menej ako 1/ je vhodný krátky protokol s vyššími úvodnými dávkami liekov. Môže sa stať, že Vaše vaječníky na stimuláciu nezareagujú - v takom prípade stimuláciu zastavíme a je možné ju zopakovať o 2-3 mesiace. Niektoré folikuly, ktoré budú počas stimulácie rásť, môžu byť aj prázdne, čo zistíme až po odbere vajíčok. Kvalita vajíčok môže byť tiež znížená. Metódu oplodnenia vajíčok volíme podľa kompletných výsledkov spermiogramu /počet, pohyblivosť, tvar, fragmentácia DNA spermií, ev. prítomnosť protilátok na spermiách/. Ked nám po kultivácii embryí narastie vhodné embryo na transfer, úspešnosť otehotnenia je cca 50%. Do maternice vkladáme jedno embryo, riziko viacpočetnej tehotnosti je minimálne /ak sa vložené embryo v maternici rozdelí  - jednovaječné dvojčatá/. V prípade, že kvalitných embryí vznikne viac, ostatné sa zamrazia a je možné rozmraziť a vložiť ďalšie embryo do maternice nasledujúci mesiac v prípade neúspešného embryotransferu alebo neskôr po pôrode, ak budete chcieť ďalšie dieťatko.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: nízke AMH

Dobrý deň prajem. Chcela by som sa Vás opýtať na cystu v tehotenstve. Som v 21 tt a moje tehotenstvo je bezproblémové až na cystu na ľavom vaječníku. Mám ju tam v podstate od začiatku. Začínala na nejakých 3 cm, teraz má do 6 cm. Zo začiatku ma to bolelo, najmä pri chôdzi,... (viac)

Miška

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Cysta na vaječníku nemá vplyv na vývoj plodu v maternici. Je však potrebné ju pravidelne ultrazvukovo sledovať /charakter cysty, progresia rastu.../. V prípade náhlych prudkých bolestí je potrebné ihneď ísť do nemocnice, cysta môže prasknúť a krvácať do brušnej dutiny alebo sa stočiť, čím sa stopka s cievami zaškrtí a následkom nedokrvenia môžete prísť o celý vaječník. Z tohoto dôvodu Vám tehotenské cvičenie nedoporučujem, vyhnite sa prudkým točivým pohybom a skákaniu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: cysta v tehotenstve

Dobry den, chcela by som sa spytat , ze kolko dni musi mat manzel sexualnu abstinenciu pred planovanym IVF, kde sa odoberaju aj spermie? Dakujem

Renata

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pred odberom spermií v cykle IVF je vhodná pohlavná abstinencia 2-3 dni.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: pohlavná abstinencia pred odberom spermií

Dobry den... Chcem sa spytat dnes sne boli 1 krat v car. Robili spermiogram a visla nam azoospermia... Ale pred tyzdnom si robil aj urologa spermiogram a tam spermie boli... Takze sme boli poriadne zaskoceny. A je pravda ze aby nam schvalili ziadost na ivf musime mat iui spravene aj ked spermie nato niesu... Vsetko nam vraveli len o darcovskych sperniach

petra

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. V prípade takýchto rozdielnych výsledkov vo vyšetrení spermiogramu je potrebné určite znovu spermiogram vyšetriť, partner môže užívať vitamíny /C, E, zinok, selén, Tribulus/. Pokiaľ sa pri opakovanom vyšetrení spermie v ejakuláte nájdu, ale v nízkom počte alebo slabej pohyblivosti, bude Vám indikované umelé oplodnenie /IVF/. Ak sa potvrdní opakovaným vyšetrením azoospermia, doporučujem Vám aj s partnerom absolvovať genetické vyšetrenie a pri jeho negatívnom výsledku je možné pokúsiť sa získať spermie partnera chirurgickým zákrokom TESE priamo zo semenníkov. Úspešnosť získania spermií týmto zákrokom je asi 50%. Takto získané spermie môžu byť použité v cykle IVF na oplodnenie Vašich vajíčok. V prípade, že sa zistí genetická príčina azoospermie, TESE by bolo zbytočné. V takom prípade môžete otehotnieť jedine použitím darcovských spermií /inseminácia alebo IVF s použitím spermií darcu/. Uvedenú liečbu je možné zrealizovať aj v našom centre, v prípade záujmu sa k nám môžete objednať cez recepciu telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: azoospermia, TESE

Dobry den, dnes som bola u Vas na druhej IUI, asi dve hodiny po inseminacii, ma zacalo pobolievat pod bruskom, skor na lavej strane, kde mam cystu na vajecniku, a podozrenie na endometriozu. Po pol hodine ma bolesti presli. K veceru som troska zacala spinit, je to v poriadku? dakujem

Barbora

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pobolievanie v podbrušku po podaní Pregnylu v čase ovulácie je normálne, po IUI môže byť prítomné aj mierne krátkodobé špinenie. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: bolesť v pobrušku po IUI

dobrý den volam sa Erika vo vašom centre som už bola v roku 2007 na in vitro a mám dnes už 6 ročného syna ktorý sa nám narodil po dlhých 16 tich rokoch, po roku a pol som bola na vkladanie rozmrazeného embria žial neúspešne: Je mi velmi luto že syn nemá súrodenca lenže ja mám... (viac)

Erika Brašková

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Môžete prísť k nám na konzultáciu, zrealizujeme ultrazvukové vyšetrenie a hormonálne testy na posúdenie vaječníkovej kapacity u Vás. Vzhľadom k Vášmu veku však už folikuly na vaječníkoch môžu byť prázdne alebo obsahovať nekvalitné vajíčka. Reálna úspešnosť IVF cyklu by teda bola veľmi nízka. Alternatívou je darcovský program vajíčok /pri dobrom spermiograme Vášho partnera/ alebo embryí. Bližšie informácie Vám radi poskytneme osobne, v prípade záujmu sa k nám môžete objednať cez recepciu telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: IVF a vek

Dobry, už som vam pisala že som po 2 ET a 2KET všetky boli neuspešne,vy ste mi na to odpisali ake vyšetrenia mam podstupit. Bolo by možne tieto vyšetrenia podstupit u vas nakolko mam ešte 3zmrazene embria v inom centre.Alebo ako mam dalej postupovat. Dakujem

monika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Všetky uvedené vyšetrenia /fragmentácia DNA spermií, protilátky proti trofoblastu, hysteroskopia, predimplantačná genetická diagnostika embryí/ v našom centre realizujeme. Pokiaľ máte ešte zamrazená 3 embryá a plánujete kryoembryotransfery, má zatiaľ význam odobrať protilátky proti trofoblastu, ev. zrealizovať hysteroskopiu /môžete absolvovať aj v centre, kde máte embryá zamrazené/. Vyšetrenie fragmentáce DNA spermií má význam až pri plánovaní ďalšieho IVF cyklu a predimplanatčnú genetickú diagnostiku embryí je tiež možné robiť až v novom IVF cykle /v liečbe sterility môžete pokračovať v centre, kde bol robený 1.IVF cyklus alebo v ktoromkoľvek inom centre asistovanej reprodukcie vrátane nášho/.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: vyšetrenia po neúspešnom IVF

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu na preventivnej prehliadke mi gynekologicka zistila - ( v cavum uteri sa znazornuje hyperechogenny utvar, susp. endometrialny polyp 36x17 mm, ovaria bilateralnej velkosti a struktury). Chcela by som sa informovat na moznost liecby. Za odpoved dakujem.

Jana

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pokiaľ nález polypu endometria /výrastok z výstelky v dutine maternice/ pretrváva pri opakovanom ultrazvukovom vyšetrení v inom cykle, liečba spočíva v jeho operačnom odstránení hysteroskopiou - optické vyšetrenie dutiny maternice v krátkodobej vnútrožilovej anestézii. Výkon sa robí z vaginálneho prístupu /cez pošvu a krčok maternice/ a trvá cca 10-15 minút.

MUDr. Martina Cuľbová,PhD.
Kľúčové slová: polyp endometria

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, v 6tich rokoch som bola operovaná na slepák a mám 10cm jazvu,aká je tu pravdepodobnosť,že mám nepriechodné vaječníky?

Lenka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Po operácii slepého čreva /najmä ak slepé črevo praskne a rozvinie sa zápal v brušnej dutine/ sa môžu vytvoriť zrasty, ktoré vedú k poruche priechodnosti vajíčkovodov. Pokiaľ sa snažíte otehotnieť už viac ako rok, doporučovala by som najskôr vyšetriť spermiogram Vášho partnera a ak bude spermiogram dobrý, naplánovať u Vás vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov. Pokiaľ by spermiogram partnera nebol dobrý, partner by mal užívať vitamíny 2-3 mesiace a zrealizovať kontrolný spermiogram. Ak sa nezlepší, bude Vám indikované umelé oplodnenie /IVF/ a zákrok s vyšetrením priechodnosti vajíčkovodov nemusíte absolvovať.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: slepé črevo a priechodnosť vajíčkovodov

Dobrý deň. Chcela by som sa Vás spýtať, som pred planovaným IVF, začínam od októbra a začal ma bolieť zub, ktorý treba ale rongenovať. Preto by som sa chcela spýtať, či je to možné podstúpiť. Vopred Vám srdečne ďakujem. Mária.

Mária

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Môžete pokojne absolvovať RTG zubov.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: RTG zubov a IVF

Dobrý deň, som po úspešnom KET- 24.6.2014. Chcem sa opýtať dokedy a v akom dávkovaní si mám vkladať Utrogestan. Doteraz bola ordinácia 2x2 tbl. Ďakujem za odpoveď. M.

Martina

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Utrogestan sa po KET užíva do 12.týždňa tehotenstva v dávkovaní 2x2 tbl vaginálne. V priebehu 12.týždňa sa postupne dávka znižuje - 2-3 dni 2x1 tbl, ďalšie 2-3 dni už len 1tbl večer a po ukončení 12.týždňa môžete Utrogestan úplne vysadiť. Gratulujeme a prajeme bezproblémové tehotenstvo a pôrod!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: Utrogestan po KET

Dobry den, aky presny je test HCG z krvi na 8 den po ET? Dakujem.

Maria

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Optimálne je odobrať krv na hCG po embryotransfere na 14.deň. Najskôr to má význam na 10.deň po ET. Odber krvi 8.deň je zbytočne zavčasu, výsledok nemusí byť jednoznačný, aj tak by bolo potrebné ho zopakovať o pár dní.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: HCG po ET

ak by nebolo uspesne ET,k menstruacnemu krvacaniu dojde podla povodneho cyklu? dakujem. hanka

hanka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Po ET sa štandardne aplikuje progesterón /Utrogestan, Duphaston, Lutenyl, Crinone/, ktorý do určitej miery nástup menštruácie potláča. V prípade neúspešného ET teda menštruačné krvávanie môže prísť s oneskorením a môže mať aj iný charakter a dĺžku trvania.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: menštruácia po ET

Dobrý deň, som v 9. týždni tehotenstva, chystám sa k zubárovi, ktorý mi bude aplikovať lokálnu anestézu. Je informovaný o tom, že som tehotná. Chcem Vás poprosiť o radu, či je bezpečné, nechať si pichnúť injekciu (alebo je vhodné počkať až do druhého trimestra,... (viac)

Lucia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pokiaľ je Váš zubár informovaný o Vašom tehotenstve, prispôsobí tomu aj výber medikácie, určite ošetrenie zubov neodkladajte.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: zubné ošetrenie v tehotenstve

Dobrý večer, chcela by som sa informovať ohľadom IUI. Dá sa robiť zákrok v iný deň ako odber spermií? Teda že by sa odobrali spermie a o niekoľko dní sa naplánuje IUI? Ďakujem Eva

Eva

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pokiaľ by sme robili odber spermií iný deň ako IUI, bolo by nevyhnutné spermie partnera zamraziť. V takom prípade by sa partner musel objednať vopred na mrazenie vzorky spermií /ktoré by si hradil/ a v deň mrazenia by sme uňho odobrali krv na infekčné serológie /bez týchto výsledkov nemôžeme biologický materiál mraziť/. Následne v deň IUI by sme vzorku rozmrazili.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: mrazenie spermií pred IUI

Dobry den pisem vam este raz nakolko muz nevedel vysvetlit co znamena co bol na spermiogramee. Zaver: Astheno-teratozoospermia.Hypospermia.Zvysene pH,aglutinacie,Leukocytospermia! Vysoka bunkovost.Zvysena fragmentacia DNA,ASA na spermiach IgG v norme,IgA slabo pozit.(moze poukazovat na urogenitalnu infekciu) nezrele spermie v norme,Patologia spermii poukazuje na mozne... (viac)

Patrícia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Astenoteratozoospermia znamená znížená pohyblivosť a horší tvar spermií, leukocytospermia a vysoká bunkovosť poukazujú na pravdepodobný zápal - bolo by vhodné absolvovať urologické vyšetrenie a pri potvrdení infekcie ju cielene preliečiť. Zvýšená fragmentácia DNA spermií znamená vyššie percento spermií s poškodenou genetickou informáciou, čo môže viesť k neplodnosti alebo opakovaným tehotenským stratám. Okrem urologického vyšetrenia je vhodné nasadiť vitamíny /C, E, zinok, selén, Tribulus/ a skontrolovať spermiogram o 2-3 mesiace. Pokiaľ nenastane zlepšenie, je indikované umelé oplodnenie /IVF/.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: fragmentácia DNA spermií, astenoteratospermia, leukocytospermia

Dobrý deň, v 11+4tt mi bolo robené NT, kde mi vyšla hodnota 2,0 (v najhrubšom mieste, inak 1,8-1,9). Nosová kostička bola prítomná. Dr. povedal, že je to v poriadku, že norma je do 3,0. Na internete som sa dočítala, že norma je do 2,5. Aká je teda norma? a je môj výsledok v poriadku?... (viac)

Miroslava Budošová

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Výsledok NT plodu u Vás je v rozmedzí normálnych hodnôt, patologické hodnoty sú až nad 3mm. Ultrazvukové aj krvné testy v tehotenstve sú len skríningové - majú vyhľadať rizikú populáciu, ktorú je potrebné dodiagnostikovať náročnejšími metódami. Pozitívne výsledky teda nemusia vždy automaticky znamenať poškodenie plodu a naopak negatívne výsledky nevylučujú 100% genetickú alebo inú abnormalitu plodu. Presná diagnostika je možná odberom plodovej vody /amniocentézou/. Tú doporučuje v prípade potreby genetik na základe krvných a ultrazvukových nálezov.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: NT plodu

Dobry den, momentalne stimulujem na moje druhe ivf.Na kontrolno, sone v 9 dc som mala vysku endometria 11 mm. Nemoze takato vacsia sliznica robit problem s uhniezdenim embryja. Dakujem velmi pekne za odpoved.

dominika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Výška endometria 11mm je úplne v poriadku, je vhodná na embryotransfer. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: výška endometria

Dobrý deň, mala by som na Vás jednu otázku. S manželom sa pokúšame o babätko, ale bezvýsledne. Preto sme navštívili centrum reprodukovanej asistencie, kde nám robili testy. Manžel má dostatok spermií, ale majú nižšiu pohyblivosť a tvar. Mne zistili... (viac)

zuzana

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Šancu na vlastné bábätko určite máte. No pokiaľ je u partnera znížená pohyblivosť aj horší tvar spermií /astenoteratospermia/ a u Vás prítomné protilátky proti spermiám, je šanca na prirodzené otehotnenie znížená. Skúste partnerovi nasadť vitamíny /C, E, zinok, selén, Tribulus/ na 2-3 mesiace a zrealizovať potom kontrolný spermiogram. Pokiaľ bude nález pretrvávať, doporučujem Vám skôr umelé oplodnenie /IVF/, pri ktorom máte šancu otehotnieť neporovnateľne vyššiu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: astenoteratospermia

Dobry den,tak dnes sa dozvedela že je to zas negativne.Už som postupila 2krat ET a 2krat KET ja som podla Dr. zdrava vo mne nieje problem, manžel ma oligoasthenspermie.Embryologička nam povedala že embria su kvalitne tak potom kde može byt chyba už som s toho zufala.Budem rada za odpoved dakujem

monika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Doporučujem Vám doplniť genetické vyšetrenie Vás aj Vášho partnera, u partnera test fragmentácie DNA spermií /je možné vyšetriť pri počte spermií nad 5mil/ml/. Bolo by vhodné u Vás doplniť vyšetrenie protilátok proti trofoblastu /placente plodu/ a ev. zvážiť aj hysteroskopiu /optické vyšetrenie dutiny maternice/. V novom IVF cykle je možné geneticky vyšetriť samotné embryá /predimplantačná genetická diagnostika embryí aCGH/.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: neúspešné IVF

Dobrý den, chcela by som sa opýtať, ci možem dva týždne po kyretazi letieť na dovolenku do Turecka a kúpať sa v mori. Dakujem pekne.

Janka H.

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pokiaľ mala kyretáž nekomplikovaný priebeh a už nekrvácate, môžete ísť na dovolenku aj sa kúpať v mori.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: dovolenka po kyretáži

Dobry den. po dlhsej dobe sa zasa hlasim. mam na Vas jednu otazocku.pred 4 dnami som bola na Hysterosalpingografii (HSG) a bolo mi zistene (ako som aj predpokladala) na vajcovode co este mamje sactosalpix a je neprichodny (zrastene a zlepene fimbrie.).ten sactosalpinx v ten den bol aj dost velky....a teraz neviem ci si ho mam dat odstranit alebo spriechodnit pomocou... (viac)

Leony

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Spriechodňovanie sactosalpingu /rozšíreného a nepriechodného vajíčkovodu/ nemá veľký význam - plne obnoviť funkčnosť už raz poškodeného vajíčkovodu sa zvyčajne nepodarí, skôr je následne riziko vzniku mimomaternicovej tehotnosti. Ak plánujete liečbu neplodnosti pomocou IVF, doporučovala by som radšej sactosalpinx odstrániť. Obsah sactosalpingu sa totiž môže intermitentne vyprázňovať do dutiny maternice a znižuje tak úspešosť IVF.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: sactosalpinx

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ako je to pri IUI s možnosťou mať dvojičky, síce túto možnosť úplne nevylučujeme ale už teraz vieme, že dvojičky asi nie dá sa tomu vyhnúť, či to treba brať automaticky pri IUI=väčšia pravdepodobnosť na dvojčatá.ďakujem

Veronika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pokiaľ pred insemináciou užívate Clostilbegyt a dozreje Vám viac ako jeden folikul, riziko vzniku viacpočetného tehotenstva je zvýšené oproti bežnému cyklu. Predísť sa mu dá tak, že pred insemináciou Clostilbegyt nebudete užívať a IUI naplánujeme len pri jednom dominantnom folikule. V takom prípade je riziko dvojičiek minimálne /jednovaječné dvojčatá/.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: inseminácia, viacpočetné tehotenstvo

Dobry den mam 24rokov a pred tyzdnom mi gynekolog nasiel cystu na pravom vajecniku. Endometrioznu cystu. Tzv.cokoladovu (vysvetlil mi to pri vysetreni sono-ze tam mam krv preto je to take tmave)o velkosti 5x4 centimetre. Ze raj treba pockat do menstruacie ci to neprejde samo. Mam neustale bolesti na pravej strane podbruska.su to neprijemne tupe bolesti prirovnala by som... (viac)

Adriana

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Endometrióza je ochorenia, pri ktorom sa výstelka z maternice nachádza aj mimo nej - kdekoľvek v malej panve, niekedy aj v brušnej dutine. Môže vytvárať drobné ložiská, zrasty a endometriózne cysty na vaječníkoch. Pokiaľ cysta na vaječníku u Vás má vzhľad endometrióznej, bude pretrvávať aj v nasledujúcich cykloch a spôsobuje Vám bolesti, pravdepodobne sa o endometriózu jedná. Jej liečba môže byť chirurgická /odstránenie cýst, spálenie ložísk, uvoľnenie zrastov/ alebo hormonálna. Najlepšou liečbou endometriózy je tehotenstvo, keďže počas neho máte zastavený cyklus a aj progresia endometriózy je potlačená. Endometrióza je progresívne ochorenie - cysty sa môžu zväčšovať, môže sa rozširovať aj na ďalší vaječník a postupne tkanivo vaječníkov poškodzovať, obmedzovať pohyblivosť vajíčkovodov a tým viesť k neplodnosti. O postupe liečby vo Vašom prípade sa môžete poradiť s Vaším gynekológom.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: endometrióza

dobry vecer chcem sa opytat moj priatel bol v miulosti operovany na pruh ma male semenniky a na spg nam vysli vysledky oligospr.bral macu a kotvicnik a teraz profertil.nepije nefajci robi kamionistu.mame skusit fertilup alebo podla vas je nadej ze budeme mat babo?a ked sa dame na umele oplodnenie mame sancu ze sa to podari?ja by som mala byt v poriadku.nevieme kam dalej... (viac)

Alžbeta Drgoňová

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pri oligospermii doporučujeme úpravu životosprávy, užívanie vitamínov a kontrolný spermiogram o 2-3 mesiace. Pokiaľ nález pretrváva, je indikované umelé oplodnenie. Šanca na prirodzené otehotnenie pri tejto diagnóze je veľmi nízka, ale v cykle umelého otehotnenia máte reálnu šancu otehotnieť - na oplodnenie Vašich vajíčok stačí pár pohyblivých dobrých spermií. V prípade záujmu sa k nám môžete objednať cez recepciu na konzultáciu /v ten deň je možné zrealizovať kontrolný spermiogram  partnera  u nás/ a na základe výsledkov všetkých vyšetrení Vám doporučíme aj vysvetlíme optimálny liečbený postup vo Vašom prípade.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: oligospermia

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom hysteroskopii. Mala som ju podstúpiť už v júli, lenže som mala rozhádzaný cyklus /slabé špinenie od 15.7., 22.7. a 27.7. každé 2- 3 dni/. Volala som s pánom doktorom Krajkovičom, ktorý mi odporučil, aby som navštivila svojho... (viac)

Jana

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Interné predoperačné vyšetrenie z júla by sme mohli akceptovať, treba ale odobrať znovu krv ráno nalačno podľa rozpisu k internému vyšetreniu /krvný obraz, zrážacie faktory, základná biochémia, minerály/. S výsledkami si môžete u nás dohodnúť termín zákroku telefonicky podľa Vášho cyklu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: vyšetrenia pred hysteroskopiou

Dobry den, pre nedavnom som podstupila prve IVF, prvy vklad...neviem preco, ci to bolo tym, ze som vypila velmi vela vody pred vkladom alebo to bolo z ineho dovodu, ale vklad bol dost neprijemny, doktor mi opakoval aby som sa uvolnila, ale nedalo sa mi, mam podobny problem ked mi robia ster z krcku maternice...proste som velmi napata.... Prosim Vas, je nieco na uvolnenie... (viac)

Lenka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Skúste ísť na embryotransfer s mierne naplneným močovým mechúrom. Nie je nutné, aby bol preplnený - vedie to len k nepríjemnému pocitu a zvýšenému napätiu celého podbruška. Na dobré zviditeľnenie maternice stačí malé množstvo tekutiny v močovom mechúre. Počas embryotransferu sa snažte sústrediť na Váš cieľ - tehotenstvo, dýchať pokojne a nezdvíhať panvu z podložky. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: embryotransfer

Dobry den, chcela by som sa spytat na par doplnujucich otazok ohladom IVF. Podstupila som uz 1xIVF, zial nepodarilo sa mi otehotniet. Mala som vela vajicok, ale len jedno embryo. Uz som vypisala tlacivo aj na druhe IVF, avsak zabudla som sa spytat, ci budem stimulovana rovnakymi liekmi - respektive, povedali mi, ze dostanem rovnake... Na stimulaciu som reagovala velmi... (viac)

silvia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, nakoľko bol počet vajíčok získaných pri stimulácii dostatočný, na spomínané lieky ste reagovala dobre. Kvalita oocytov nie je závislá od typu preparátu FSH. To, že sa vyvinulo iba jedno embryo, nesúvisí s použitými liekmi alebo počtom vajíčok. Pri druhom cykle absolvujete aj embryologický pohovor, kde sa spolu s embryológom dohodnete na prípadnej zmene metodiky oplodňovania oocytov. Ak Vám nebolo doporučené, bolo by vhodné ešte zrealizovať genetické vyšetrenie Vás aj Vášho partnera, zlý vývoj embryí môže byť totiž podmienený geneticky.

MUDr. Starovecká Katarína
Kľúčové slová: jedno embryo po IVF

Dobry den, chcela by som sa opytat, co po KET mozem a co nie. Som dnes este len 1 den po KET, v sobotu ideme na svadbu. Mozem tancovat? Alebo to moze uskodit? A co sa tyka kupalisk a wellnes, comu by som sa mala vyhnut? Dakujem.

Deny

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, bežná pohybová aktivita nie je zakázaná, nedoporučuje sa nadmerné fyzické zaťaženie (cvičenie v posilovni, dvíhanie ťažkých bremien...). Kúpanie vo verejných kúpaliskách samozrejme nie je možné, nakoľko si vkladáte do pošvy Utrogestan a taktiež hrozí riziko zanesenia infekcie. sauny a slnenie tiež nie je vhodné.

MUDr. Starovecká Katarína
Kľúčové slová: režim po KET

Dobry den, tento mesiac mam u Vas planovanu IUI, potom planujem dovolenku, preto sa Vas chcem opytat, ci musi byt krvny tehotensky test robeny na 14 den, alebo moze byt posunuty na 15 den, kedze sa mi to krizi s dovolenkou. Predpokladam ze kupat sa mozem po IUI? dakujem pekne

basa

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, tehotenský test po inseminácii sa môže zrealizovať aj na 15. deň po inseminácii. Kúpať sa na dovolenke pokojne môžete.

MUDr. Cuľbová Martina, PhD.
Kľúčové slová: krvný tehotenský test po IUI

Dobry den, s manzelom sa snazime o dieta uz 11mesiacov. Prve tehotenstvo bolo ukoncene kvoli VVCH plodu v 14tt v 02/2014, druhe tehotenstvo skoncilo ako MA v juni, v oboch pripadoch bez kyretaze. Absolvovala som hematologicke aj infektologicke vysetrenie a s manzelom aj geneticke. Vsetko je vraj v poriadku. Velmi tuzime po babatku. Aky postup nam teda navrhujete? Dakujem... (viac)

Martina

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, odporúčam Vám objednať sa ku nám na konzultáciu, prineste si prosím so sebou všetky výsledky doteraz absolvovaných vyšetrení a operácií, manžela objednajte na ten istý deň aj na vyšetrenie DNA fragmentácie spermií. Na konzultácii Vám navrhneme možný postup liečby vo Vašom prípade, pravdepodobne sa budeme rozprávať aj o preimplantačnej genetickej diagnostike embryí (PGD), viac o tejto metóde si zatiaľ môžete prečítať na našich stránkach, tu: http://www.sanatoriumhelios.sk/pgd

MUDr. Cuľbová Martina, PhD.
Kľúčové slová: PGD, missed abortion, preimplantačná diagnostika embryí, VVCH plodu

Dobry den chcela by som vediet na KET som bola 7.8. a dnes som si spravila tehotensky test je to len 7den viem že je to ešte skoro,ale mala som tam jednu čiarku mam sa začat obavat že to nevyšlo. Dakujem

monika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, močový tehotenský test ste realizovala na 6. deň po KET a určite je to ešte skoro na relevantný výsledok. Najskôr má význam reliazovať močový  baby test na 10. deň po transfere embrya, ale jeho výsledok je len orientačný a častokrát falošný. Pokračujte v užívaní Utrogestanu až do stanovenia krvného tehotenského testu. Držíme palce!

MUDr. Cuľbová Martina, PhD.
Kľúčové slová: močový tehotenský test

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je možné prirodzené otehotnenie keď mám protilátky na spermie, čiže som na ne alergická a manželov spermiogram vyšiel, že má málo spermií 4 mil.? užívam Dusphaston a nedarí sa nám rok a pol a som po jednom potrate v 8tt už... (viac)

Veronika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, samotná pozitivita protilátok proti spemiám nevylučuje prirodzené otehotnenie. Oveľa výraznejší vplyv na Vašu neúspešnú snahu o tehotenstvo má manželov spermiogram. Pokiaľ bol u neho opakovane potvrdený znížený počet spermií, je to indikácia na umelé oplodnenie (IVF). Pokiaľ bol spermiogram manžela realizovaný iba raz, odporúčam Vám úpravu životosprávy, užíívanie vitamínov (C, E, zinok, selén...) a zopakovanie spermiogramu o 3 mesiace.

MUDr. Cuľbová Martina, PhD.
Kľúčové slová: protilátky proti spermiám, oligospermia

Ak je hodnota HCG 0.897 mlU/ml, znamena to graviditu? vystrenie sa robilo 9 DPO. dakujem

julia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, interpretácia výsledku HCG je závislá od referenčných noriem v danom laboratóriu. Poprosím Vás, napíšte mi referenčné normy pre Vaše laboratórium, na základe toho Vám vieme zhodnotiť výsledok.

MUDr. Krajkovič Peter
Kľúčové slová: hodnota HCG

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Mám problém s ovuláciou. Nedozrievajú mi vajíčka. Užívala som 8 rokov vkuse antikoncepciu. Teraz chodím pravidelne ku gynekológovi na pozorovanie. Je to už vyše pol roka čo som vysadila antikoncepciu, najskôr som mala problém s pravidelnou... (viac)

Andrea Fúsková

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, pri anovulačných cykloch je použitie Clostilbegytu vhodné. Pokiaľ ani po Clostilbegyte nedozrievajú folikuly, tak je vhodná návšteva centra asistovanej reprodukcie, potrebné je nasadiť silnejšie lieky na spustenie ovulácie. V prípade záujmu o konzultáciu a vyšetrenie v našom centre sa môžete objednať prostredníctvom telefónnych čísel recepcie: 043 4271201, 043 4306148, 0918 702986, 0911 825297, e-mailom recepcia@sanatoriumhelios.sk alebo vyplnením kontaktného formulára na našej stránke http://www.sanatoriumhelios.sk/prva-konzultacia

MUDr. Krajkovič Peter
Kľúčové slová: anovulačné cykly

Dobrý deň, som 9 deň po vložení embria, od 8 dňa slabo krvácam. Beriem 2x2 utrogestan. Ako mám ďalej postupovať? Trošku sa toho bojím. Ďakujem za odpoveď.

Katka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, pri špinení sa odporúča zvýšiť dávku Utrogestanu na 3x denne po 2 tablety do pošvy, ak sa ale špinenie zmení na krvácanie, je lepšie užívať Utrogestan cez ústa 3x denne 1 tableta. Samozrejme dodržiavajte kľudový režim, nenamáhajte sa, nemajte pohlavný styk. Absolvujte dohodnutú kontrolu HCG z krvi na 14. deň po embryotransfere. Držíme palce!

Mgr. Jana Janáková (koordinátorka IVF)
Kľúčové slová: krvácanie po embryotransfere

Dobrý deň, chcem sa spýtať, pri podpisovaní žiadosti o IVF kvôli endometrióze,som sa zabudla spýtať, či je pre CAR dôležitá aj informácia o tom, že počas nášho 4 mesačného prirodzeného snaženia o tehotenstvo po operácii a liečbe endometriózy sa mi 2... (viac)

Janka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, pozitívny močový tehotenský test nemusí automaticky znamenať tehotenstvo, najmä ak Vám prišla menštruácia načas. Ak by sa to zopakovalo, je vhodné zrealizovať krvný tehotenský test, overiť výsledok močového testu. Táto informácia nemení postup pri schvaľovaní žiadosti IVF.

MUDr. Krajkovič Peter
Kľúčové slová: pozitívny močový tehotenský test

Dobry den, rada by som sa opytala, ci je este sanca na tehotenstvo, ked 9. den po transfere som zacala spinit, teraz na 11. den uz slabsie krvacam. V podbrusku pocitujem bolest ako pri menstruacii. Uzivam teraz utrogestan 3x1 oralne. Na krvny test sa chystam o tri dni. Stava sa casto, ze je zena i napriek vyssie spomenutemu tehotna? Nechcem si velmi dufat ale tiez nechcem... (viac)

Lucia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Mierne špinenie po embryotransfere sa môže objaviť, v prípade krvácania je šanca na otehotnenie síce znížená, nie však vylúčená. Pokračujte v užívaní Utrogestanu 3x1 tbl cez ústa až do stanovenia krvného tehotenského testu, doporučujem Vám kľudový režim - nenamáhajte sa, necvičte,vyhnite sa v tomto období pohlavnému styku. Držíme place!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: krvácanie po embryotransfere

Dobrý deň,chcela by som sa opýtat v ktorom týždni tehotenstva je najlepšie príst na 4D ultrazvuk aby sme všetko pekne videli?ďakujem

Iveta

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Optimálne obdobie na 4D ultrazvukové vyšetrenie plodu v tehotenstve je medzi 24. a 26.týždňom.

MUDr.Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: 4D ultrazvuk

Dobry den, minuly rok mi diagnostikovali laparoskopiou endometriozu v priestore duglas. Neviem presne co to znamena ake to je stadium endometriozy, nakolko v sprave nic moc nebolo napisane. Snazime sa otehotniet uz 4rok, preto nam odporucili IVF cyklus, absolvovali sme ho este minuly rok, zial neuspesne. Nasledovala liecba endometriozy formou injekcie decapeptyl depot... (viac)

katarina

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Posúdiť štádium endometriózy je možné len laparoskopicky. Endometriózne ložiská v Douglasovom priestore /priehlbina za maternicou/ však nie sú prekážkou ďalšej liečby sterility a pokiaľ sa u Vás endometrióza rozšírila aj na vaječníky, endometriózne cysty sú diagnostikovateľné ultrazvukovým vyšetrením. Pred ďalším iVF cyklom by som Vám odporúčala zrealizovať posúdenie aktuálneho stavu a kapacity vaječníkov /ultrazvukom + hormonálnymi testami/, u partnera test integrity DNA spermií /Halosperm/ a u Vás oboch genetické vyšetrenie. Tieto vyšetrnia by vám mali doporučiť v centre asistovanej reprodukcie, prípadne sa o nich môžete aj sami informovať. V nasledujúcom IVF cykle je možné vyšetriť aj samotné embryá pred vložením do maternice - predimplantačná genetická diagnostika emryí /aCGH/, pretože väčšinou je príčinou neúspešného IVF práve nízka kvalita embryí. Bližšie informácie Vám radi poskytneme osobne na konzultácii, v prípade záujmu sa k nám môžete objednať cez recepciu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: neúspešné IVF

Dobry den chcem sa opytat objavila sa mi cysta alebo myon. Na vajecniku alebo maternici nezistila mi to lekarka presnejsie mam ist na vysetrenie o dva tyzdne chcela by.som vediet ci je to zivotu nebeezpecne ci mi nehrozi daka rakovina velmi sa obavam bolasom na vklade embrya ak by so otehotnela neuskodi to nejak babetku dakujem za odpoved

lucia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Keďže podľa Vašich údajov vôbec neviem, čo a na ktorom orgáne Vám bolo nájdené, k ev. riziku pre Vás alebo škodlivému vplyvu na priebeh tehotenstva sa neviem vyjadriť. Je potrebné vyčkať na kontrolné podrobné vyšetrenie.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.

Dobrý deň, lekarka mi predpisala duphaston nakolko som mala dlhodobe krvacanie (cca2mesiace). Snažime sa o babätko rok a tak teraz neviem ci je nasa snaha marna alebo sa mame snažit dalej. Mohla som si tym zablokovat ovulaciu ? Mala by som podstupit nejake vysetrenia? Dakujem

michaela

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Vzhľadom k neúspešnej snahe otehotnieť jeden rok a poruchám menštruačného cyklu Vám doporučujem aj s Vaším partnerom absolvovať komplexné vyšetrenie v centre asistovanej reprodukcie: u Vás ultrazvukové vyšetrenie maternice, vaječníkov, hormonálne, ev. aj ďalšie doplňujúce krvné testy, u partnera vyšetrenie spermiogramu. Na základe výsledkov vyšetrení Vám doporučíme ďalší optimálny postup. V prípade záujmu sa k nám môžete cez recepciu objednať na bezplatnú vstupnú konzultáciu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: snaha otehotnieť, poruchy cyklu

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Budúci piatok som k vám objednaná na prvú konzultáciu. Deň pred tým to štvrtok absolvujem vyšetrenie na priechodnosť vajcovodov. Ovulacia je pravdepodobná na deň zákroku alebo maximálne druhý., keď budem u vás v centre na... (viac)

soňa

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Neudávate, akou metódou bude vyšetrovaná priechodnosť vajíčkovodov. Pokiaľ sa jedná o hysterosalpingografiu - RTG vyšetrenie vajíčkovodov pomocou kontrastnej látky, nie je vhodné hneď na nasledujúci deň plánovať insemináciu. Liečbu neplodnosti indikujeme až na základe komplexného vyšetrenia páru - ultrazvukové vyšetrenie, hormonálne testy, spermiogram partnera. Neviem sa teda vopred vyjadriť k vhodnosti realizácie inseminácie u Vás. Prineste si, prosím, na konzultáciu výsledky Vašich aj partnerových doterajších vyšetrení a dohodneme sa na možnom postupe.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: inseminácia, vstupné vyšetrenie

Dobry den, uz viac ako rok mame nechraneny styk a doposial sa nam nepodarilo pocat dieta. Ja mam 32-rokov a za sebou viac ako 10-rocne uzivanie HATK (teraz uz viac ako 2 roky HATK neberiem). Zakladne vysetrenia u gynekologa mam v poriadku - len mi zistil dvojrohu maternicu. Menstruaciu mam pravidelnu a cca v case ovulacie mavam bolesti bud v lavom alebo pravom boku... (viac)

katarina

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Vášmu partnerovi vzhľadom k zníženému počtu a pohyblivosti spermií doporučujem nasadiť vitamíny - C, E, zinok, selén + Tribulus na 2-3 mesiace. Optimálne by bolo kontrolný spermiogram po vitaminoterapii zrealizovať už v centre asistovanej reprodukcie zároveň s konzultáciou a ultrazvukovým a hormonálnym vyšetrením u Vás. Podľa výsledkov všetkých vyšetrení Vám doporučíme optimálny postup vo Vašom prípade. V prípade záujmu sa k nám môžete objednať cez recepciu telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: oligoastenozoospermia

Dobry den, minuly rok som podstupila laparotomiu kvoli endometrickym cystam,na oboch vajecnikoch,nasledovala liecba inj. Diphereline na 9 mesiacov,momentalne som 5 cyklus po liecbe a podpisala som ziadost na IVF,nakolko mam endometriom na lavom vajecniku 22mm opät,polyp na maternici 8mm a množstvo zrastov. Nie je endometriom prekazkou IVF a stimulacie?nebude to... (viac)

Janka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Endometriózna cysta priemeru 22mm vôbec nie je prekážkou stimulácie v cykle IVF. Vzhľadom k Vašej anamnéze a udávaným výsledkom - stav po operačnej a hormonálnej liečbe endometriózy, znížené AMH 0,22 - Vám odporúčam čím skôr začať stimuláciu pred IVF a čím skôr otehotnieť. Ďalšia operačná liečba by mohla ešte zhoršiť už aj tak zníženú rezervu vaječníkov, a tým aj úspešnosť IVF. Odklad IVF na neskôr môže viesť k zväčšeniu endometrióznej cysty na vaječníku a zhoršeniu odpovede na stimuláciu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: endometrióza a IVF

Dobry den, hodnotu HCG po 12dnoch od ET mam 934. Transferovali mi na 5ty den 2 embryjka 1x hatchujucu blastocystu a 1x blastocystu. Vyzera to na 1 alebo 2 deti? dakujem

klara

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. V tomto štádiu len na základe hodnoty HCG nie je možné posúdiť či sa jedná o viacpočetné tehotenstvo. Je potrebné vyčkať na ultrazvukové vyšetrenie. Držíme palce!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: HCG

Dobrý deň, mám 48 rokov, nikdy som nebola tehotná. S mladším partnerom sa už dlhší čas pokúšam otehotnieť. Chcem sa opýtať - z Vašich skúseností, je vôbec nejaká šanca na otehotnenie? Prísť ešte k Vám na konzultáciu? Obidvaja s... (viac)

Monika Cajkova

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. V prípade záujmu sa k nám môžete objednať na konzultáciu, ultrazvukovým vyšetrením a hormonálnymi testami posúdime vaječníkovú rezervu u Vás. Vo Vašom veku je už ale šanca na otehotnenie s vlastnými vajíčkami minimálna /ak aj sú na vaječníkoch prítomné folikuly, mnohé sú prázdne a ak sa podarí získať vajíčka, bývajú nízkej kvality/. Skôr by sme Vám doporučovali darcovský program - pri dobrom spermiograme partnera použitie darovaných vajíčok a ich oplodnenie spermiami Vášho partnera, pri abnormálnom spermiograme darcovský program embryí. Bližiš informácie Vám v prípade záujmu radi poskytneme osobne na konzultácii.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: vyšší vek a IVF

Dobrý deň, nedarí sa nám otehotnieť, po vyšetreniach sa nezistili žiadné príčiny, ktoré by bránili otehotneniu, manžel mal v poriadku spermiogram a ja som podstupila všetky vyšetrenia okrem priechodnosti vaječníkov, chcela by som sa spýtať na insemináciu o ktorej uvažujeme,... (viac)

Viera

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Doporučujem Vám čím skôr absolvovať komplexné vyšetrenie v centre asistovanej reprodukcie - u Vás ultrazvukové vyšetrenie, hormonálne testy s posúdením vaječníkovej kapacity, podľa potreby ďalšie vyšetrenia, u Vášho partnera podrobné vyšetrenie spermiogramu. Po zhodnotení doterajších a doplňujúcich výsledkov vyšetrení Vám bude doporučený optimálny liečebný postup. Do úvahy treba vziať aj Váš vek, keďže zdravotná poisťovňa Vám čiastočne prepláca umelé oplodnenie len do 39-tych narodenín. Inseminácia /IUI/ nespadá do metód umelého oplodnenia, zdravotnou poisťovňou hradená nie je. Nie je podmienkou absolvovať pred ňou vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov. Čakacia doba na inseminácie nie je. Po absolvovaní vstupných vyšetrení je možné v ďalšom cykle hneď naplánovať IUI. Bližšie informácie Vám radi poskytneme osobne na konzultácii, v prípade záujmu sa k nám môžete objednať prostredníctvom recepcie.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: inseminácia

Dobry den , Volam sa Klaudia a potrebujem radu o umelom oplodneni IVF. Ja a moj partner sme uz spolu 4 roky a skusame o dietatko treti rok a dajak sa nam nedari .Skusali sme uz niekolko metod ale bohuzial. Moja otazka je cena tohoto zakroku.Dakujem

klaudia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Doporučujem Vám aj s partnerom komplexné vyšetrenie v centre asistovanej reprodukcie, v prípade záujmu sa k nám môžete objednť cez recepciu. Na základe výsledkov vyšetrení Vám bude doporučený konkrétny liečebný postup, vysvetlený jeho priebeh aj cena. V prípade IVF Vám zdravotná poisťovňa hradí časť výdavkov 3x do 39-tych narodenín. Doplatky mimo zdravotnej poisťovne závisia od typu metódy, ktorou budú oplodňované vajíčka, od počtu oplodňovaných vajíčok, počtu mrazených embryí, množstva liekov, ktoré budete v stimulácii potrebovať. Priemerná výška doplatkov mimo zdravotnej poisťovne u nás je okolo 1000-1200 Euro. Bližšie informácie Vám radi poskytneme osobne na konzultácii.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: cena IVF

Dobry den, rada by som sa s Vami poradila ohladne metody p. Ludmily Mojzisovej ako doplnok pri ivf; a to konkretne jej cvicenia a bylinkoveho caju. Poprosim o Vas nazor. Dakujem S pozdravom Lucia

Lucia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Tieto cvičenia pred IVF môžete praktizovať, bylinné čaje piť tiež môžete. Štatistiky o zvýšení úspešnosti IVF pomocou týchto metód nevedieme, ale určite tým nič nepokazíte.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: Mojžišovej metóda a IVF

Dobrý deň, je vhodné pred začatím alebo počas IVF využiť akupunktúru. Má podľa Vás akupunktúra vplyv na úspešnosť IVF?ďakujem

Mária

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Nemáme k dispozícii štatistiky o úspešnosti IVF v súvislosti s akupunktúrou, negatívny vplyv by však na priebeh a výsledok IVF nemala mať.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: akupunktúra a IVF

Dobry den, Cakam 2. dieta, som v 9. Tyzdni tehotenstva. Pri prvom tehotenstve sim v 10. t. mierne spinila. Nasledujuce 2. Tehotenstvo skoncilo z dovodu Missed abortion. Z uvedeneho dovodu mi lekarka predpisala do konca 1. trimestra Duphaston, 3 x denne 10 mg kyseliny listovej a odporucila uzivat Magne B6. Je prosim mnozstvo 30 mg kys. listovej denne bezpecne? Nemoze... (viac)

Katarina

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Uvedené dávkovanie kyseliny listovej môžete v tehotenstve užívať. Prajeme šťastné a bezproblémové tehotenstvo!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: kyselina listová v tehotenstve

Dobry den, Chcela by som sa Vas opytat...mam 32rokov, od 15tich rokov ked som dostala prvy krat menstruaciu, som ju vzdy mala slabu, prvy den spinenie, druhy den stredne silnu, treti den slabsiu a stvrty uz skoro nic....zevraj mam PCOS, neviem ci to ma s tym nieco spolocne? Afektuje mi to nejako sance na otehotnenie? Ja vzdy myslela, ze cim silnejsi menzes tym viac... (viac)

Lenka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Slabšia menštruácia súvisí väčšinou s nižšou výstelkou v maternici. Sliznica rastie na základe hormónov, ktroré produkuje dozrievajúci folikul pred ovuláciou. Pokiaľ máte ovuláciu, sliznica narastie zvyčajne dostatočne, aby mohlo otehotnenie nastať /výnimkou je poškodená sliznica po ťažkých zápaloch a opakovaných kyretážach/. Pokiaľ u Vás ovulácia neprebehne, sliznica ostáva nízka a môže sa stať, že ani po Duphastone menštruácia nepríde. Vzhľadom k Vašej anamnéze Vám doporučujem absolvovať aj s Vaším partnerom komplexné vyšetrenie v centre asistovanej reprodukcie, až na základe výsledkov všetkých vyšetrení je možné vyjadrovať sa k šanci na prirodzené otehotnenie alebo nutnosti zopakovať IVF. V prípade záujmu sa k nám môžete objednať cez recepciu, bližšie informácie Vám radi poskytneme osobne.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: slabá menštruácia

Dobry den chcem sa opytat.... pri odberoch vajicok sa v jeden den odoberaju pri IVF aj spermie,je taka moznost byt s manzelom pri ich odbere a potom sa odoberu vajicka,alebo to musi zvladnut sam. Dakujem ....

Mata

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. V prípade potreby je možné naplánovať odbery tak, aby Ste pri odbere spermií mohli byť s partnerom /túto požiadavku je potrebné nahlásiť vopred/.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: odber spermií

Dobrý deň, v novembri 2013 a júli 2014 som v 10.tom týždni podstúpila kyretáž po missed abortion. Pri druhum MA bol odobratý materiál na genetické vyšetrenie, ktoré sa však nedalo spraviť. Doporučujete nám nejaké vyšetrenia u Vás? Treba nejaké... (viac)

Mária Hruštincová

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Doporučujem Vám absolvovať genetické vyšetrenie Vás aj Vášho partnera, u Vás hematologické vyšetrenie a test na protilátky proti trofoblastu /placente plodu/ a hormonálne testy. U partnera by bolo vhodné zrealizovať vyšeštrenie spermiogramu s testom integrity DNA spermií /Halosperm/, keďže aj vysoké percento spermií s poškodenou DNA môže viesť k opakovaným potratom. Bližšie informácie Vám radi poskytneme osobne na konzultácií, uvedené vyšetrenia je možné podstúpiť aj u nás. V prípade záujmu sa k nám môžete objednať cez recepciu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: opakované potraty

Dobrý deň. Minulý mesiac som užívala Clostil begyt 2x1tab denne. Po Duphastone mi prišila 30.deň menzes. Môžem tento mesiac zvýšiť dávku Clostil begyt na 3x1tab. denne. Môže mi predpísať Clostil begyt aj môj gynekológ? Ktorý deň mám prísť na sono? Minulý... (viac)

Monika Vajčnerová

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pokiaľ bola reakcia na Clostilbegyt minulý mesiac slabá, je možné zvýšiť dávku na 3x1 tbl, Clostilbegyt môže predpisovať aj obvodný gynekológ. Ultrazvukovú kontrolu je najvhodnejšie zrealizovať 10.-11.DC, keďže každý mesiac môžete na stimulcáia reagovať inak.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: Clostilbegyt

Dobry vecer, 7 den po KET som zacala spinit ak by zacalo aj krvacanie je potrebne zmenit davkovanie Utrogestanu? (davkovanie teraz 2 rano 2 vecer). Dakujem

katka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, pri špinení si môžete prechodne zvýšiť dávkovanie Utrogestanu 3x denne po 2 tablety do pošvy, snažte sa fyzicky nenamáhať. Pri krvácaní treba začať užívať Utrogestan cez ústa 3x denne 1 tabletu.

Mgr. Jana Janáková (koordinátorka IVF)
Kľúčové slová: Urogestan počas krvácania

Dobrý deň, som 17 tt a 4 dni, tehotná u vás po ivf, icsi. mám stále nutkanie na močenie ale bez teploty alebo bolesti, moč nebol čistý, gynekol. ma dovolenku, obvodná mi predpísala zinnat 250, 2x1, bude to pre babo v poriadku? dakujem katka

katka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Zinnat patrí medz antibiotiká, ktoré je možné v tehotenstve užívať. Dodržujte dôsledne pitný režim. Gratulujeme a prajeme šťastné tehotenstvo!

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: zápal močového mechúra a tehotenstvo

Dobrý deň,máme za sebou prvú neúspešnú insemináciu.Chcela by som sa Vás opýtať,ak by sme vynechali jeden mesiac a na ten ďaľší by sme prišli,narušili by sme s tým niečo?Ďakujem za Vašu odpoveď.S pozdravom

Nikuša

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň, plánovanie inseminácie je čisto na Vašom rozhodnutí, V mesiaci, kedy nechcete plánovať insemináciu samozrejme neužívajte Clostilbegyt, nasaďte si ho až v tom cykle, kedy Vám vyhovuje naplánovať insemináciu.

Mgr. Jana Janáková (koordinátorka IVF)
Kľúčové slová: pauza v plánovaní inseminácie

Dobry den, absolvovala som prve IVF, stimulacia Clostilbegyt+Merional, vajicok 11, metoda ISCI, oplodnenych 8, zostali 4, z ktorych mi vlozili jedno EB, zvysok vsak nebol vhodny na zamrazenie. HCG negativne. Kedy mi prosim odporucate dalsiu stimulaciu na IVF? Po 3 mesiacoch? Chcem sa opytat, ci protilatky proti placente znamenaju nieco ine ako protilatky proti... (viac)

Marta

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Zopakovanie stimulácie vaječníkov pred IVF je možné po 3 mesiacoch od predchádzajúcej stimulácie. Protilátky proti trofoblastu = protilátky proti placente plodu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: opakovanie stimulácie

Dobrý deň, som 2 dni po kyretazi nakolko som pred cca mesiacom spontanne potratila...mesiac som krvacala, tak ma gynekologicka poslala na docistenie, takze vybrali uz len posledne zvysky. Nemam ziadne bolesti a ani nekrvacam. Chcem sa opytat kedy mozem mat pohl. styk a ci nebude problem s kupanim sa v mori 4 dni po kyretazi?

Kristína

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Aj keď nemáte žiadne ťažkosti, nie je vhodné pár dní po kyretáži sa kúpať - maternica je ešte mierne zväčšená, krčok maternice nie je úplne uzavretý a hrozí riziko zavedenia infekcie do maternice. Aj po nekomplikovanom zákroku je treba počkať s kúpaním a pohlavným stykom aspoň 10-14 dní.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: kúpanie po kyretáži

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať kedy najneskôr by som mala dostať menštruáciu po neúspešnom KET? Som 4. deň po vysadení liekov ( krvné testy mi boli robené na 14. deň po KET ) a ešte som menštruáciu nedostala. Užívala som Estrofem ( 2-2-2 ) a Utrogestan (2-2-2).... (viac)

Dagmara

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Menštruácia sa zvyčajen dotaví na 2.-4.deň po vysadení medikácie. Pokiaľ by Ste nezačali krvácať do týždňa po vysadení Estrofemu a Utrogestanu, doporučujem Vám gynekologickú kontrolu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: menštruácia po KET

Dobry den, chcela by som sa spytat ci je vhodne uzivat doplnok Inofolic a k tomu este brat aj kyselinu listovu? Inofolic beriem 2 x denne . Nemoze sa telo nejak predavkovat tou kyselinou listovou? Mame za sebou jedno neuspesne IVF a pripravujeme sa na druhe.

Renata

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Úplne stačí užívanie jedného z týchto preparátov počas plánovania tehotenstva. Súčasné užívanie preparátu Inofolic aj kyseliny listovej je zbytočné.

MUDr. Martina Cuľľbová, PhD.
Kľúčové slová: kyselina listová

Dobrý den,mám 21 rokov a v januari tohto roku mi bola pri preventivnej prehliadke zistena cysta na lavom vaječniku, lekar v martine na sone sa vyjadril, že to je funkčna cysta, to iste povedala aj moja gynekologička, že pravdepodobne je to funkčna cysta velkosti cca 6,5 cm. menštruaciu mam každy mesiac presne v termine a sem-tam mierne... (viac)

Dominika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Doporučujem Vám objednať sa k nám na gynekologické vyšetrenie - podľa vzhľadu a lokalizácie cysty zhodnotíme, či je možné ju odstrániť len odsatím pod ultrazvukovou kontrolou alebo je potrebná laparoskopia.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: cysta vaječníka

Mám 43 rokov, jedno dieťa, s mladším partnerom sa pokúšame o dieťa. Za posledné 2 roky som 2x spontanne otehotnela a potratila v 4 mesiaci. Genetické testy sú v poriadku, spermiogram tiež, AMH mám nízke, ale nie nulové. Existujú cesty na zvýšenie AMH, na zlepšenie... (viac)

Judy

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Vaše vajíčka sa vytvorili ešte počas Vášho vnútromaternicového vývoja pred Vaším narodením a počas života sa nové vajíčka netvoria. Nijakými liekmi ani vitamínmi nie je teda možné zvýžiť už zníženú kapacitu vaječníkov. S vekom sa počet, ale aj kvalita vajíčok znižuje, výraznejšie po 35.roku života, častejší je aj výskyt neúspešných tehotenstiev. Doporučujem vám objednať sa k nám na konzultáciu s výsledkami Vašich a partnerových vyšetrení. Vhodné by bolo v ten deň zrealizovať aj vyšetrenie spermiogramu Vášho partnera u nás a ak zatiaľ neabsolvoval vyšetrenie fragmentácie DNA spermií /Halosperm, test integrity DNA spermií/, doporučovala by som urobiť aj toto vyšetrenia. Vysoké percento spermií s fragmentovanou DNA môže tieť viesť k opakovanému potrácaniu. Na základe výsledkov všetkých vyšetrení Vám doporučíme ďalší postup. V prípade záujmu sa k nám môžete objednať cez recepciu.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: opakované potraty, nízke AMH

Dobry den,prosim vas chcela by som sa spytat.2x som spontanne otehotnela a aj potratila v 10-11tyzdni.Absolvovala som vysetrenia genetiku,hematologiu,endokrinologiu vsetko v poriadku,okrem reprodukcej imunologie.Tvorim protilatky proti trofoblastu,proti spermiam cudzim a aj vlastnym,momentalne som nastavena na liecbu prednisonom.Je vobec sanca mat v mojom pripade vlastne... (viac)

Monika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Doporučujem Vám objednať sa k nám na konzultáciu s výsledkami dotejaších vyšetrení, ideálne by bolo v ten deň objednať Vášho partnera na vyšetrenie spermiogu u nás. Vzhľadom k anamnéze by som odporúčala v rámci vyšetrenia spermiogramu aj test intergtity DNA spermií /Halosperm/ - vysoké percento spermií s poruchou integrity DNA môže tiež viesť k opakovaným tehotenským stratám. V takomto prípade je riešením IVF s oplodnením získaných vajíčok metódou PICSI. V cykle IVF je možné aj genetické vyšetrenie samotných embryí pred vložením do maternice /aCGH/, čím sa riziko potratu tiež znižuje. Bližšie informácie Vám radi poskytneme osoben, objednať sa k nám môžete cez recepciu. Po komplexnom zhodnotení Vašich a partnerových výsledkov Vám doporučíme optimálny liečebný postup.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: opakované potraty

Dobry den som Vasov pacientkou, 2×som absolvovala u vas neuspesne IUI chcem sa spytat cim je sposobene ze uz od 20 dna cyklu aj pri uzivani duphastonu na upravu cyklu ktory som uzivala pol roka a po rocnom uzivani ho zas berem 4 mesiace aI stale zacinam spinit, robili ste mi testy na rezervu vajicok kde vysli znizene hodnoty no neviem si vysvetlit preco sa toto... (viac)

Katka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Skracovanie a rôzne nepravidelnosti cyklu môžu súvisieť aj so znižujúcou sa vaječníkovou kapacitou. Pokiaľ Vám bola diagnostikovaná znížená rezerva vaječníkov a absolvovali Ste už 2x neúspešne IUI, doporučujem Vám objednať sa k nám na konzultáciu, kde Vám podrobne vysvetlíme ďalšie možnosti a priebeh liečby.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: špinenie pri Duphastone

Dobry den, v sobotu som bola u vas na KET, a hned do nedele rana sa mi spravil herpes na pere, ktory je dost velky a dnes mam uz aj slabu horucku 37st. Chcem sa spytat, liecim si ho svedskymi kvapkami, mozem si dat aj paralen na tu teplotu? neublizi tento herpes, ak by sa ket podaril? Lebo inak som bola 3x tehotna, a 3x herpes pred potratom.. A este sa chcem spytat,... (viac)

silvia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pokiaľ máte telesnú teplotu okolo 37st., netreba užívať lieky na zníženie teploty. V prípade zvýšenej teploty môžete užiť Paralen, dbajte na dostatočný pitný režim, môžete užívať vitamíny, lokálne môžete použiť krém s obsahom aloe vera. Wobenzym zatiaľ neužívajte. Herpes na pere by nemal mať škodlivý vplyv na tehotenstvo.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: herpes po KET

Dobry den, som v 7tt a mala som slabe svrbenie, pouzila som par krat jenamazol 2%, ale IBA zvonku, nedavala som ho aplikatorom dnu, pomohol, svrbenie prešlo, ale nemohla som tym poškodiť plod?Mam strach, že som urobla niečo zle?dakujem

Lucia

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Vonkajšie lokálne použitie Jenamazolu by nemalo mať negatívny vplyv na vývoj plodu. V prípade opakovania ťažkostí radšej navštívte gynekológa, ktorý Vám adekvátnu liečbu podľa nálezu doporučí.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: zápal pošvy v tehotenstve

Dobry den, 18. jula som mala potrat a cistenie, chceli by sme ist k moru 10. augusta, mozem sa kupat v mori a aj v bazene alebo este nie? A pohlavny styk mozeme mat kedy najskor? Dakujem

Erika

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Pokiaľ čistenie dutiny maternice prebehlo bez komplikácií, nemáte žiadne ťažkosti /krvácanie, bolesti, zvýšená telesná teplota.../, môžete ísť na dovolenku, kúpať sa aj mať pohlavný styk.

MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Kľúčové slová: dovolenka po kyretáži

Pre Mudr.Krajkoviča. Dobrý deň pán doktor. V 2011 som bola Vašou pacientkou a po IUI sa mi podarilo tehotniet-dnes mame zdraveho 2,5rocnaho chlapceka za kt. dakujeme hlavne Vam. Teraz sa opat pokusame ale zatial bez uspechu...Moja lekarka mi jednoznacne radi ist rovno k Vam do centra. Chcela by som preto vediet ci by som sa na prvu konz.vysetrenie... (viac)

Majka

» ZOBRAZIŤ ODPOVEĎ

Dobrý deň. Srdečne gratulujem k synčekovi a prajem veľa zdravia! Na konzultáciu sa môžete objednať aj sama, následne sa dohodneme na ďalšom postupe. Objednať sa môžete cez recepciu telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

MUDr. Peter Krajkovič
Meno *:
E-mail *:
Napíšte číslicami "dvadsaťdva" *:
Vaša otázka *:
* položky nutné k odoslaniu.
Odoslať!
Fotogalérie
Fotogaléria
Fotogaléria Sanatória Helios
prim. MUDr. Pavel Texl
prim. MUDr. Pavel Texl
Odborný garant
MUDr. Peter Krajkovič
MUDr. Peter Krajkovič
Vedúci lekár
Mgr. Jana Mikulová
Mgr. Jana Mikulová
Vedúca koordinátorka
MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
MUDr. Martina Cuľbová, PhD.
Gynekológ
MUDr. Katarína Starovecká
MUDr. Katarína Starovecká
Gynekológ
Mgr. Tatiana Košarišťanová
Mgr. Tatiana Košarišťanová
Vedúca embryologického laboratória
MUDr. Benedikta Svitačová
MUDr. Benedikta Svitačová
Anesteziológ
Iveta Jamrišková
Iveta Jamrišková
Vedúca sestra
Sme tu pre Vás aj počas letných dní!

Aktuality

2014-08-08

Sme tu pre Vás aj počas letných dní!

Sanatórium Helios v Martine pracuje bez obmedzení aj počas letných mesiacov, tešíme sa na Vašu návštevu!

Objednať sa na konzultácie, gynekologické vyšetrenia, prenatálne ultrazvuky či vyšetrenia spermií môžete cez telefónne čísla recepcie:

Viac

Prečo Sanatorium Helios

 
1

Skúsenosti

Naša práca je založená na dlhoročných skúsenostiach. Sanatórium Helios vzniklo v roku 2004 a bolo jedným z prvých centier na Slovensku zaoberajúcich sa diagnostikou a liečbou neplodnosti.

2

Spolupráca

Vďaka exkluzívnej licenčnej zmluve so spoločnosťou Genea máme k dispozícii najnovšie technológie dlho predtým, ako sa dostanú do komerčného použitia. Z tohto dôvodu získavame veľký náskok oproti iným centrám a dávame tým neplodným párom väčšiu šancu na úspech skôr ako ostatní.

3

Bezplatné konzultácie

Na rozdiel od iných centier u nás sú všetky konzultácie s našimi IVF špecialistami (lekármi, embryologičkami, andrologičkami či koordinátorkami) bezplatné.

4

Hľadáme riešenie

Vašu cestu za vytúženým cieľom nepredlžujeme neefektívnymi metódami. Od samého začiatku sa snažíme nájsť najúčinnejšie riešenie priamo pre vás.

5

Kvalita

Stojíme si za kvalitou stimulácie. Priebeh stimulácie pacientky je u nás dôkladne monitorovaný – počas stimulácie vykonávame minimálne tri kontroly zahŕňajúce ultrazvukové vyšetrenie a odbery krvi pre absolútne presnú kontrolu stimulácie.

6

7 dní v týždni

Fungujeme 7 dní v týždni, odber vajíčok a transfer embryí tak naplánujeme na optimálnu dobu na zachovanie ich kvality – vaša stimulácia nebude predčasne ukončená ani umelo predlžovaná.

7

Výber metódy

Podrobná analýza kvality spermií nám umožňuje výber metódy optimálnej pre oplodnenie vajíčok (takzvané klasické oplodnenie, ICSI, PISCI, IMSI).

8

Predĺžená kultivácia

Iba kvalitná predĺžená kultivácia nám umožňuje transfer kvalitných embryí v štádiu blastocýst.

9

Transfer jedného embrya

Striktne uskutočňujeme transfer jedného embrya. Nebojíme sa zavádzať iba jedno embryo, pretože si stojíme za kvalitou našej stimulácie. Vieme, že šanca na otehotnenie nerastie s počtom zavedených embryí, ale s počtom transferov.

10

Objednanie

Na objednanie sa na akékoľvek vyšetrenie, zákrok či konzultáciu v Sanatóriu Helios nepotrebujete odporučenie ani výmenný lístok od svojho ošetrujúceho lekára. Objednať sa môžete osobne, telefonicky, e- mailom alebo kontaktným formulárom, ktorý nájdete na tejto stránke.

11

Technológie

Nebojíme sa zmrazovania embryí, pretože vieme, že nami používaná technika zmrazovania embryá nepoškodzuje. Pri metóde, ktorá sa v súčasnosti používa na zmrazovanie embryí, neklesla úspešnosť v tomto roku pod 50%.

12

Metóda mrazenia

Vďaka dokonalo vyvinutej metóde mrazenia sa skutočnosťou stalo to, v čo mnoho ľudí celé roky iba dúfalo – vieme zamraziť vajíčka tak, že si svoju kvalitu zachovávajú aj po rozmrazení za niekoľko rokov.

13

Prví na Slovensku

Ako prví na Slovensku sme začali vykonávať preimplantačnú genetickú diagnostiku na 5-6-denných embryách – blastocystách. V súčasnosti robíme všetky možné PGD vyšetrenia metódami FISH, aCGH a PCR. Vďaka kvalitne vykonanému PGD zvyšujeme vašu šancu na otehotnenie o viac ako 15%.

14

Program darcovstva gamét

Máme dlhodobo budovaný program darcovstva gamét – vajíčok, spermií aj embryí. Vďaka rozsiahlej databáze darcov máme minimálne čakacie doby.

15

Kvalitná starostlivosť

Naša starostlivosť o vás nekončí úspešným embryotransferom. Radi sa o vás postaráme aj v priebehu tehotenstva – ponúkame rôzne tehotenské vyšetrenia, prenatálnu aj ultrazvukovú diagnostiku a poradňu pre rizikové tehotenstvo.